Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aikidó, vagy Defendo? Vagy...

Aikidó, vagy Defendo? Vagy Krav Maga?! (Előbbit rossz helyre nyitottam)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdés adott, igazából két lehetőségem van, az Aikidó, és a Defendo. Krav Magát azért írtam oda, mert nagyon hasonló mint a Defendo(Vagy fordítva) és gondoltam ide tartozik Ő is. Ha lehetne akkor inkább a Def, és a Aikidó között válasszatok, és kérem indokoljátok meg miért ez, és a másik miért nem jó! Célom? Minél gyorsabban elsajátítani legalább annyira egy önvédelmi rendszert, hogy az utcán tudjam használni. Defendonál fél évet mondanak, Aikidónál nem tudom, ma kérdezem meg, mert mindenki azt mondja, hogy sok év stb. de nem hiszem, hogy a puszta kezes önvédelem ott több év lenne. fél-egy év ott is, a tippem szerint. Válaszokat előre is köszönöm!



2012. júl. 31. 18:00
1 2 3
 11/28 Alex Fly ***** válasza:
Ha nem tudsz dönteni, akkor maradj a kettő között: a Ju-Jutsu is jól használható rendszer...
2012. júl. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

egyik sem ad harci tudást.

arra jó,hogy nyerj kb 5mp-et és el tudj futni.

erre való a civil oktatás.

erre tanít meg a defendo,meg a krav.

amit te körülírtál,hogy utcai bunyó,meg verekedés,győzni a bunyóban,leverni rendesen egy másik embert,arra az ökölvívó edzés való.

rendes alapok nélkül meg az önvédelmi edzések-amik igazából kiegészítőknek jók-nem fognak működni verekedésben.

ha jársz 4-5 évet bokszolni,és utána mellé berakod a defendót,akkor valóban elég lesz fél év,hogy a defendót is tudd alkalmazni.

csak így önmagában,alapok nélkül,fél év defendo max állóképességi edzésnek jó.

2012. júl. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Sznofru ***** válasza:
Pontosan.
2012. aug. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Ha gyorsan akarsz önvédelmet tanulni ne az Aikidot válaszd! Az Aikido nem tanít önvédelmet. Vannak benne utcai önvédelemre használható technikák, de csak mint Karate edzésen is, inkább edzőtáborokban kerülnek elő. 10 év Aikido után én meg tudnám védeni magam, de ha nem tanultan volna előtte küzdeni, ütni, rúgni, inkább a futást választanám. Mégis, az Aikido azért lehet jó, mert alapelve a konfrontáció kerülése. Ha egy Aikidos odáig jut, hogy meg kell védenie magát, akkor valamit nem jól csinált. Kényszerhelyzetben pedig nem szabad megvárni amíg kibontakozik a támadás. Ez ellentétes az Aikido elveivel.

Szerintem inkább válassz speciális önvédelmet, katonai közelharcot inkább, de ne sportot vagy harcművészetet.

Azok más miatt jók. Vagy válaszd, de akkor hosszú idővel és sok-sok gyakorlással számolj.


Örülök, ha segítettem.

2012. aug. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 dftgsgvghgev ***** válasza:

Hi. Ha félév alatt szeretnéd ezt elérni, akkor szerintem is jobban jársz a defendoval. Aikidora - mestertől és tanítványtól is függ - de 10 évet szoktak mondani a (technikai) hatékonyságig. Fél év alatt nagyjából az alap hat-hét technika vázát szokták az emberek - nagy átlagban és itthon - megtanulni. Ez azért van, mert a mozdulatsorok némelyike igen bonyolult, sokáig tart, amíg a helyes mozdulatsort úgy belevésik az emberbe, hogy az álmukból felébresztve is menjen. 10 év alatt el lehet odáig jutni, hogy az legtöbb alapozó mozdulatsort kielégítő sebességgel és pontossággal végre lehet hajtani. Onnan a technikákat szépen darabokra lehet szedni, lehet kreatívabb módon kísérletezni. Addig ez nem feltétlenül jó, főleg kezdőnek nem, mert ha nincs meg egy sziklaszilárd háttér, akkor csak összezavarodik a tanuló. A kreativitás (értsd: rögtönözni tudás) pedig fontos ahhoz, amire használni szeretnéd a stílust. Persze, szoktak 4-5-6 évet is mondani. De akkor is szerintem 4 év lehet az alsó határ. De mint mondtam, ez mester- és tanítványfüggő is.


Ateszu, kényszerhelyzetben tulajdonképpen már meg vagy támadva. Onnan a "támadást" már nem ellenzik az alapelvek (tulajdonképpen onnantól már proaktív védekezés van). Ez elő szokott jönni pl. több uke-s ju waza-ban, randori waza-ban, az alábbi módon: "Ne várd meg, amíg rád jönnek! Menj előre!" Vagyis a tori mozog az uke felé, még mielőtt az uke pl. ténylegesen ütne. Legalábbis nekem annyit mondták már, hogy cakkos tőle a fülem. De ez Ueshiba egyik kototamájában is benne van talán, mintha olvastam volna valahol. De még pl. a kamai haszálható opening gyanánt, ami azt jelenti, hogy már akkor elkezdtél védekezni, mielőtt fizikailag megtámadtak volna.

2012. aug. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Én a kmg re szavazok. Sokan mondják h így reklám,meg úgy lehúzás, meg semennyire nem hatékony,meg stb ami részben igaz de a nagy része hülyeség. Én 1 éve krav magázok. Gondolkoztam máson is, de egyrészt ez tetszett a másik meg elköltöztem egy más helyre ahol este nem a legbiztonságosabb megmondom őszintén... NEM CSALÓDTAM BENNE! Az első pár edzés után már vannak benne használható technikák, 1,1-5év alatt nagyon jól meglehet tanulni. Könnyen elsajátítható. Nincsennek benne hókuszpókuszok, csak a lényegre törekszik h minnél egyszerűbben s hatékonyabban megvédd magad, s nem a finomságról híres a krav se tehát én ezt ajánlom. Aikido-t azt felejtsd el az inkább szép mint jó. Ne tévesszenek meg a steven seagal filmek, az csak egy film... A lehúzás meg a " fikázással" kapcsolatban a következő. Tény vannak olyanok akik csak lehúznak olyan edzők, de az általába nem hivatalos instruktor hanem csak elment egy instruktori "képzésre" 1hétvége alatt s ennyi. Aki a kmg globál oldalán fennt van azok általában 80%ig jók.. Én egy nagyon rendes, de mégis, profi, szó szerint profi edzőt fogtam ki, expert 1es, ha akarod írj privit és leírom a nevét. Na hát egy ilyen emberrel se találkoznék az utcán mint ő. Brutál egy ürge.. Nem csak leszarja a tanítványokat hanem addig mondja amíg nem érted, figyel rád. ÉS mondom tényleg jó a kmg. Ju-jitsu jó lenne de szintén az a helyzet, hogy több év lehet mire az alapokat megtanulod, h tudjál végre valamit. Pusztakezes, késes ,botos,pisztolyos védekezések, s ellentámadások is vannak és sorolhatnám reggelig. Ennyi lenne nagyjából. Valamit még akarsz kérdezni nyugodtan írj..
2012. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"kényszerhelyzetben tulajdonképpen már meg vagy támadva"


Kényszerhelyzetnek gondolom amikor ki akarsz menteni valakit egy balhéból. Mint harcművész nem mehetsz el szó nélkül az utcán, ha látod, hogy vernek valakit. Olyankor be kell lépned és sűrűn osztogatnod a halálos csapásokat. Össze kell zavarnod a támadók koordinált összehangolt mozgását és meg kell futamítanod őket mielőtt elfáradsz, mert akkor vesztesz. Középiskolás koromban volt egy balhé ahol hatan jöttek rám, végül ők futottak előlem.


"Onnan a "támadást" már nem ellenzik az alapelvek (tulajdonképpen onnantól már proaktív védekezés van). Ez elő szokott jönni pl. több uke-s ju waza-ban, randori waza-ban,"


Randoriban mit csinálsz? Belépsz, hogy támadásra késztesd az "ellenfelet". Alapelv Aikidoban a támadó energia elvezetése. Utcai verekedésben neked kell támadnod kamikaze módon. Az nem játék. Az ellenfelek sem lesznek sportszerűek.

2012. aug. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
És még mindig ott van, hogy a golyó energiáját nem tudod elvezetni:D
2012. aug. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Jó, de itt most nem a fegyverrel való lövöldözés ellen akarom megvédeni magam. Hiába mondják, hogy kés úgy, kés így, nem mindig késsel jönnek az utcán, főleg nem Pisztollyal.. Még egyenlőre nem döntöttem, megfogom nézni az edzéseket, végig kérdezem az oktatókat is. Aikidó nagyon tetszik, de ha több 10 év mire megtanulsz benne valamit, akkor nem hangzik már olyan jól. Más harcművészetnél, ha jól oktatják, és Te is jól edzel, akkor fél,1év alatt ellehet jutni olyan szintre, hogy megnő az önbizalmad, és alapfokon megtudod magad védeni, még ha nem is profi szinten.(Remélem érthető)
2012. aug. 2. 18:17
 20/28 dftgsgvghgev ***** válasza:
Ateszu, te mit csinálsz, ha randoriban megpróbálnak körbevenni? Állsz, és vársz? Nem tudom, ki hogy van vele, de engem a 70 kg-mal akkor bedarálnak, az fix. Az elvezetés egy alapelv. De nem a legfontosabb.
2012. aug. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!