Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aikidó, vagy Defendo? Vagy...

Aikidó, vagy Defendo? Vagy Krav Maga?! (Előbbit rossz helyre nyitottam)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdés adott, igazából két lehetőségem van, az Aikidó, és a Defendo. Krav Magát azért írtam oda, mert nagyon hasonló mint a Defendo(Vagy fordítva) és gondoltam ide tartozik Ő is. Ha lehetne akkor inkább a Def, és a Aikidó között válasszatok, és kérem indokoljátok meg miért ez, és a másik miért nem jó! Célom? Minél gyorsabban elsajátítani legalább annyira egy önvédelmi rendszert, hogy az utcán tudjam használni. Defendonál fél évet mondanak, Aikidónál nem tudom, ma kérdezem meg, mert mindenki azt mondja, hogy sok év stb. de nem hiszem, hogy a puszta kezes önvédelem ott több év lenne. fél-egy év ott is, a tippem szerint. Válaszokat előre is köszönöm!



2012. júl. 31. 18:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
25%
Neked önvédelemre akkor is a boxot javasolnám, az ellenfél olyan mértékű kontrollálása, amiket videókban látsz, évtizedes gyakorlás.
2012. júl. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Melyiknél mondod ezt? Defendo váltig állítja, hogy fél év után elsajátíthatóak az alapok, ami már elég egy "átlagos" utcai verekedéshez. Aikidórol még nem tudok.

Persze, biztos, hogy évek kellenek ahhoz, hogy úgy kontrolláld ahogy a videókban látni, de ezek komolyabbak is.

Thai Boxoltam, kevesebb mint egy évet, tetszett, de abba kellett hagynom a pénz miatt.

Boxoltam is pár hónapot, de sokan edzettünk, és az edző alig figyelt rám, inkább már a több éves, versenyere készülő gyerekeket edzette fokozott odafigyeléssel..

2012. júl. 31. 20:10
 3/28 Sznofru ***** válasza:
Én kravoztam, ha csak azt csinálod és nincs előképzettséged, akkor nem a legjobb utcára. Hiába mondják. Defendo ugyanez.
2012. júl. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Sznofru ***** válasza:
Akkor boksztermet kell váltani, ahol jobban figyelnek rád.
2012. júl. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

KM, Defendo lényegében ugyanaz.

Lehetne váltani, csak nem BP-n lakom, így korlátozottak az elérhető edzések.

2012. júl. 31. 20:33
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, másik terem kell, de az Aikido nem utcára való, főleg nem verekedéshez, az a megcsúfolása lenne.
2012. júl. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Verekedéshez, nem, de önvédelemre elméletileg kiváló, mivel erre tervezték. Feszítések, törések, dobások. Csak hát kitudja...
2012. júl. 31. 21:01
 8/28 anonim ***** válasza:
Addig sose jutsz el, ha arra akarod használni, hogy utcán megvédd magad.
2012. júl. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
10 éve cselgáncsozom, és a pesti éjszakában futottam már bele párszor elég komoly rajokba... Átlagos utcai verekedés nem létezik, ha látják rajtad, hogy odateszed magadat, és esetleg meg is rémülnek, nah olyankor szoktak előkerülni, a kések, viperák, gázspray ek... általában 3-5-10 fős csapatokban vadásznak a kis mocskok, ezért aztán tök mindegy milyen küzdősportot művelsz, valószínüleg nem fogod magadat megvédeni vele... 1 jó taktika van, napi futás, és sprint közbeni rendőrhívás...
2012. júl. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Jó, persze 5-10 ellen nem tudod magad megvédeni.

De 1-2-3 ellen még lehet esélyed. 1 ellen meg főleg. És azért vannak ilyenek is. Pl. már engem is támadtak be ketten, de nem fajult tettlegességig a dolog.. És olyankor jól jönne valami harci tudás..

2012. júl. 31. 21:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!