Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gerincferdüléssel gyúrni?

Gerincferdüléssel gyúrni?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta van gerincferdülésem, mondhatni genetikai eredetű.

Az orvosok azt mondták, hogy súlyzókat nem kellene emlegetni, maximum. 1-kg-os súlyzókat, és gyógytornázni kellene.

Őszintén szólva qrvára elegem van már a gyógytornából, nem ér semmit, és idegesít, ellenben eléggé ektomorf alkat vagyok, 188 centimhez 60kq párosul. Szóval elmennék gyúrni, jobban akarok kinézni, mert unom ezt az állapotot, és nem utolsó sorban egy kis hátizomzattal talán a gerincem is jobb lenne.

Vélemények?


2012. júl. 28. 18:13
 1/4 dirtboy ***** válasza:
személyi edző majd segít,kondizhatsz egyébként
2012. júl. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mehet. de az elején még nagyon vigyázz, kis súlyokkal edzz, és bámuld magad a tükörben vágig. meg kell tanulnod szabályosan edzeni...ez létkérdés.
2012. júl. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

edzhetsz súlyzóval,de akkor az a kettlebell legyen.

az edzi meg rendesen a gerincfeszítőt.

a gyógytornát,gerinctornát meg nem szólnám le a helyedben,mert abban is vannak nehézségi fokozatok,amik folyamatos kihívás elé tudnak állítani.

én pl egy gerinc sérülés után 10db csípőemelést tudtam nagy nehezen megcsinálni,mára meg simán lemegyek állásból hídba.

szóval csináld a gerinctornát,heti 2x kettlebell-ezz,és betehetsz konditermi súlyzós edzést is,arra figyelve,hogy lehetőleg ne végezz egyoldali terheléssel gyakorlatokat.

2012. júl. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is inkább a kettlebellt javasolnám. Elsősorban a derekat, vállövet és a gerinc melletti izmokat erősíti, másodsorban nagyon jó állóképességet ad. Bár az 1kg-os súly javaslat egy kicsit gyengusznak tűnik. Egy instruktorral kéne beszélned, hogy javasolja-e így is az edzést. Bár ha a gyógytornát bírod, akkor pár hónap alatt, heti 2 edzéssel, egy alap szintre fel tudnak hozni, ami már így is haladás.

Az egyik edzőtársamnak is gerinc problémái voltak, ugyan úgy gyógytornázott. 3 hónap után megszünt a panaszai nagyrésze. Bár ő azért jó kondiban volt akkor is, attól függetlenül.

Mindenesetre, ha bírnád, akkor mindenképpen ajánlom. Én sokkal jobban szeretem, mint a kondit.

2012. júl. 29. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!