Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fekve nyomok és ha csak...

Fekve nyomok és ha csak vizszintig emelem le súlyt akkor az milyen izomcsoportra jó?

Figyelt kérdés
szval rendes fekvenyomás csak a könyököm nem megy lejebb mint ahogy a testem van
2012. júl. 27. 18:49
1 2
 1/16 dirtboy ***** válasza:

milyen széles a fogás?


egyébként baromságot csinálsz,hol láttál te ilyen gyakorlatot?

2012. júl. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Így nem jó, teljes mozgástartomány legyen.
2012. júl. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
fogás szélessége az nem számít. nem így csinálom xD csak érdekel, mert kipróbáltam úgy és azt éreztem inkább karra megy, de éreztem, hogy mellre is ad
2012. júl. 27. 18:55
 4/16 anonim ***** válasza:

Szélesen fogva és normálisan leengedve mellre megy leginkább, de dolgozik a tricepsz és az elülső váll is.

Szűk fogással és a könyököd magad mellett tartva tricepszre szokták végezni.

2012. júl. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 dirtboy ***** válasza:

azt azért hagy döntsük már el mi hogy számít e a fogás szélesség.

ha neked mindegy akkor válaszold meg magadnak a kérdést.

2012. júl. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nemúgy értem, hogy teljesen mind1.. én se ma kezdtem hidd el. először még csak 40el szenvedtem aztán fél év alatt 80al szériáztam. tudom, hogy ha szélesen fogod jobban megy mellre, de szűken is megy mellre csak másik részére.. azért mondtam h mind1 a szélesség mert ha csak vízszintig viszem le kb ugyanannyit ér. alapból sok izmot átmozgat az egész fekvenyomás.
2012. júl. 27. 19:03
 7/16 anonim ***** válasza:

nem megy a szűk nyomás a mell másik részére, mert NINCS belső mell izom. A mellizmok vízszintes tapadásúak, így nem tudod ugyanannak az izomrostnak a belső vagy csak a külső részét edzeni. Oks?

[link]

2012. júl. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
"de azt ne képzelje el senki, hogy ilyenkor CSAK a mellizom adott része dolgozik. Dolgozik az egész, csak a stimulus javát a megcélzott izomrostok kapják!" - ez kb ugyanaz amit mondok. de konditerembe sokan nevezik meg alsó és felső mellet.
2012. júl. 27. 19:15
 9/16 dirtboy ***** válasza:

azért olyan sokat nem,mert ha jól csinálod főként mell,elülső váll rostok és tricepsz az aminek dolgoznia kell.

persze ezen kívül más izom is dolgozik de azok munkája ha jól csinálod akkor elhanyagolható.


főként a tricepsz dolgozik kicsit a váll és kicsit a mell ha szűken fokod.

ha szélesen akkor kb ugyanez csak a mell kicsivel többet dolgozik.

ha a karod a test mellet van akkor főleg a tric,váll és akkor úgy dolgozik leg kevésbé a mell.

az is számít hogy át fogod e a rudat vagy sem,ha nem fogod át akkor nem szorítod úgy és így jobban tudod mellből nyomni,ha átfogod és szorítod akkor viszont a karodat erősebben bevonod.


de mondom,ne csinálj ilyet hogy csak félig engeded le mert nincs sok értelme.

2012. júl. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
még akkor se ha megszenvedek vele?:D csak jó valamire nem?:D
2012. júl. 27. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!