Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szálkásítás vagy tömegnövelés?

Szálkásítás vagy tömegnövelés?

Figyelt kérdés
Még régebben sikerült leadnom 18 kilót koplalásos ,,diétával" (azóta tudom, hogy szar). Kb. 20kg felesleg van még rajtam. 165cm vagyok és 90kg. Izom nem igazán van rajtam, mert igaz, hogy 1 éve járok konditerembe, viszont az étkezésem szar volt (úgy 1 hónapja néztem utána a dolgoknak). Sok helyen olvastam, hogy minél nagyobb az izomtömeg, annál könnyebb szálkásítani. Ezért a kérdésem az lenne, hogy először szálkásítsak vagy tömeget növeljek?
2012. júl. 24. 16:02
 1/6 dirtboy ***** válasza:
100%
előbb szálkásíts
2012. júl. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
15-20 kilós feleslegnél előbb szálkásítás legyen.
2012. júl. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zakathol ***** válasza:
Jelentős túlsúllyal (20kg azért soknak számít egy picit) a szervezetnek megterhelőbb az edzés (ízületek, szív és érrendszer). Még egy 10-est minimum le kéne szerintem dobni tömegelés előtt. Nem muszáj brutál leszálkásítani, de a nagyját érdemes.
2012. júl. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ahogy látom a kategória 3 leghíresebb válaszadója adott tanácsot :D Köszönöm! :D
2012. júl. 24. 16:24
 5/6 dirtboy ***** válasza:
55%
nincs mit
2012. júl. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem rajtad 20kg-nál több felesleg van, ha valóban nem sok izom van rajtad.


előbb mindenképp szálkásíts, azért is jobb szerintem most kezdeni, mert így nem igazán tudsz kontárkodni, mivel nincs rajtad sok izom, nincs mit leégetni.


viszont ha már valamennyi izomtömeggel rendelkezel, és úgy fogsz hozzá egy rossz diétához, akkor a zsír mellett könnyen leugrik az izom is.

2012. júl. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!