Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Járni szeretnék kondizni és...

Járni szeretnék kondizni és kicsit formálni az "izmaimat". Hogyan álljak neki ennek az egésznek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 01:25
 1/8 natural88 ***** válasza:

teljes mozgástartományban dolgoztasd az izmaidat. muszáj meglegyen a teljes nyúlás és teljes összehúzódás. a fekvenyomásokat rúddal, vállgyakorlatokat felejtds el, mert vagy nincs nyúlás, vagy nincs összehúzódás.

ha csonka mozgástartományban edzed az izmaidat, akkor sosem lesznek "formásak".


ezenkívül az ismétlésszámodnak picit magasabbnak kell lennie. 8 alá sose menj, mivel 6 ismétlés alatt már erő, teljesítményfokozás a cél. 8,10,12,15 ismétlést javaslok.


végezz főleg izolációs gyakorlatokat, tehát a legkevesebb synergista mozgató izom legyen az adott gyakorlatban.

az alapgyakorlatokat, főleg rúddal, kerüld.


étrendedben csak picit egyél többet, mint a napi szükségleted, tehát egy nagyon óvatos tömegnövelést folytass.


így érheted el a formás testalkatot

2012. júl. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy 16 éves vagyok és 50 kiló, szóval ilyen kifejezésekről még életemben nem hallottam. Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy otthon végezhető gyakorlatokkal is érhetek el eredményt, vagy marad a kondi?
2012. júl. 24. 01:33
 3/8 anonim ***** válasza:
A teljes mozgástartomány oké, én is azt támogatom. Hogy ne zabáljon ész nélkül, szintén jó tanács, hogy ne zsírosodjon feleslegesen. De a többi olyan, mintha direkt az ellenkezőjét írtad volna a valódi helyzetnek. A lehető legjobban izmot növelni 6 alatti ismétlésekkel, minél több izmot megdolgoztató alapgyakorlatokkal lehet.
2012. júl. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, azzal kezdted a kérdést, hogy járni szeretnél kondizni. Akkor miért érdeklődsz most otthoni gyakorlatokról?
2012. júl. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mert nem tudom mennyi kiadása van egy kondiba járásnak és ha ugyan azt a hatást akár otthon is elérhetem, akkor jobb ha tudok róla. Igazából nekem mindegy, csak értsem is, hogy mit kell csináljak :)
2012. júl. 24. 01:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Kondi jobb, kivéve persze ha otthon vannak megfelelő gépeid, de azt nem hiszem úgyhogy marad a kondi:)

Ezt töltsd le és olvasd el, az alapok benne vannak:

[link]

2012. júl. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Stomp Dánielnek van igaza. Bizony nem lehet hanyagolni a rudas alapgyakorlatokat. De természetesen nem csak erre kell építeni, de az alapot ezek adják. Tehát kellenek a rudas fekvenyomások, mellről nyomások (válledzésnél).

A legjobb módszer, ha van egykezes és rudas gyakorlat is. Mellizom esetében mindkét nyomást alkalmazom, cserélgetve a sorrendet, hogy melyikkel kezdem és variálom a pad szögét is.

Vállnál pedig egyik héten egykezessel nyomok, míg a másikon kétkezes súlyzóval mellről, de nyak mögül soha, mert az bizony kinyírja az ízületet.

Otthoni edzéssel akkor érsz el valamit, ha jó pár alapeszközöd már megvan hozzá. Nekem van állítható fekvenyomó pad, guggoló állvány, húzódzkodó rúd, egykezes súlyzók, melyeket egyenként akár 60kg-ra is tudok szerelni, egyenes rúd, francia rúd, és vagy 160 kilónyi tárcsa. Így már lehet valamit kezdeni gépek nélkül is.

De egy pár 10 kilós súlyzócskával (ha csak az van pl) semmit nem fogsz elérni, mert mindig akkora súlyok kellenek, amivel éppen meg tudod csinálni a sorozatonkénti 8-12 ismétlést. Alapgyakorlatnál lemegyek 6-ig is, pl fekvenyomás, guggolás, felhúzás, evezés.


A kaja sem mindegy, legyen tömegnövelő étrended, napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje és 5-6g*testtömegkg szénhidrát.

Olvasd el az alapismereteket, sok minden benne van és kezdheted a kezdő-átmozgató edzéssel:

[link]

2012. júl. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 perfectlie ***** válasza:
Mindent elmondtak már,de azt tudd azért,hogy 50kg vagy(gondolom magasságod nem 150 alatti),úgyhogy nem formálni szeretnéd az izmaidat hanem építeni.Montez utolsó,kajára vonatkozó része legalább annyira fontos,mint az edzésed,hiszen tömegelned kell.
2012. júl. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!