Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehetek izmos, naponta...

Hogy lehetek izmos, naponta hány felülés és hány fekvőtámasz?

Figyelt kérdés

2012. júl. 18. 10:32
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

A tények azok tények. A haverod azért esett össze, mert a táplálékkiegészítőkre alapozta az egész edzését, de mellette BIZTOS hogy nem kajált normálisan. Onnan nyerte az izomépítéshez szükséges tápanyagot. Mivel ezt megvonta magától, a szervezetének nem volt oka rá, hogy fenntartsa a megfelelő izomtömeget, így leépült. Csicska egy haverod van.


De ez ugyan olyan, mint mikor rendesen kajálsz, és attól fejlődsz, viszont egy ideig nem kajálsz normálisan. Ugyan úgy megvonod magadtól a táplálékot, ugyan úgy leépülsz baszod.


Ezek a dolgok nem azért vannak hogy normális kajálás helyett szedd, hanem azért, hogy ha mondjuk nem fér beléd annyi amennyi kell, akkor ezzel pótold egy kis részét. Vagy épp feldobd vele egy kicsit. Semmiképpen sem normális táplálkozás helyett, ezért táplálékkiegészítő, mert csak kiegészíti a már eleve meglévő normális étrendet.


"szintetikus porok" <-- ilyet is csak azok írnak, aki még életébe nem hallott, nem olvasott a témában semmit, csak első látásra ítél. Úgy készül, hogy fogják a tejet amit a tehén a tőgyéből szar ki, majd hőkezeléssel eltávolítják belőle a vizet, majd az így megkapott port addig préselik mikrométeres lyukú szűrőkön át, ameddig körülbelül 80%os fehérje nem marad. Ehez adnak ízesítő anyagokat, ez az egyetlen egészségtelen benne, viszont ez szinte minden mai kajában benne van. Ha ez neked szintetikus, akkor szerintem nem neked való ez az oldal, itt értelmes emberek vannak, akik a véleményük mellett a TÉNYEKET is figyelembe veszik.


"felfúj" - erről is hasonló a véleményem. Az emőbbi pár mondat elolvasása után meggyőződhettél róla, hogy ez ugyan az mint a Bözsinéni disznaja ami az ólban fetreng, csak ez koncentrált, magyarul nem kell napi másfél kilót enni belőle, hogy fejlődni tudj. Mert nem mindenki tud fejlődni annyi kajától, mint ami neked rutin kaja. Van akinek szar a genetikai adottsága, neki pl dupla annyit kell ennie mint neked. Ő akkor akassza fel magát?

Ezek után hogyan gondolhatod, hogy felfúj? Ha sok finom pörköltet eszel és edzel, akkor felfújt leszel? Ne röhögtess már!


Nem azzal van a gond hogy van véleményed, hanem azzal, hogy a véleményedet a TÉNYEK teljes kizárásával alakítod ki, és egyáltalán nem igaz az, amit te hiszel. Ami nem igaz, azt meg légyszives ne terjeszd már másoknak, mert még a végén elhiszik. Bár mostanában már egyre kevesebben gondolkodnak úgy, mint te.


Hogy ne szedd le a fejem, elárulom, nem vagyok az a "tipikus gyúrós". Konditerembe járok, jó étrendem van, amit kiegészítek edzés után fehérjeporral és szőlőcukorral. Emellett minden hétköznap atlétika edzésekre járok (dobó számok, a diszkosz az erősségem), versenyeken is jó eredményeim vannak. Jelenleg gimnazista vagyok, jövőre végzek. Nyáron most jelenleg dolgozok, meglepő, pont fát vágok, időnként alkalmi munkák, pl költöző öregnéni cuccainak felcipelése a negyedikre. Mivel apám nem velünk él, a ház körül minden munkát én végzek egyedül. A sporthoz és a munkához pedig nem árt egyre jobban erősödni -> testépítés. És nem, nem vagyok felfújt, hajtogattam már össze olyat aki azt hitte, hogy a parasztizom az jobb az én "kétszer akkorára felfújt" izomzatomnál. És nem vagyok 120 kiló, csak 78.


Egyébként te kevered a szteroidot a tápkieggel, a szteroid az egy más téma. Azt nem kellene senkinek szednie, aki nem versenyszerűen testépít. Az arra jó hobbi szinten, hogy egy hét alatt 15 kilót nőjél, és ha abbahagyod mind a 15 kilódat elveszíted, cserébe kapsz egy jókis impotenciát. A tápkieg nem ilyen, az koncentrált kaja.

2012. júl. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Zakathol ***** válasza:

#20: Csodálom az olyan embert, aki ennyire kitartó és ilyen hosszasan próbál megmagyarázni egy nyilvánvalóan hibás álláspontot... De legalább az 1-es pontban beismered, hogy hülye vagy. :D


Gondolj amit akarsz, de ha hülyeséget szeretnél terjeszteni, akkor ne azoknak akik az igazságot és tényeket szeretnék megtudni.

2012. júl. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

A kérdés: Hogy lehetek izmos, naponta hány felülés és hány fekvőtámasz?

Ti a válaszaitokban lehülyéztétek, lebarmoztátok a kérdezőt, mert hát attól nem lehetsz izmos. Könyörgök, nem lehet valaki 45 kilósan is izmos? Nem muszály annak a bicepsznek 45+-osnak lennie. Lehet izmos egy 32 cm átmérőjű kar is, nem? Ebből indult a vita, mindenki azt írta hogy ne fekvőtámaszozzon, hanem gyúrjon rendes terembe. Szerintem attól még lehet valaki izmos, hogy nem jár le a terembe, szimplán csak otthon edz egyszerű gyakorlatokkal.

Persze most megint én leszek a hülye, mert azt úgy nem lehet, csak 10kg fehérje+étrend+napi 3 óra edzés... Ugyan már, emberek. Erre hoztam fel példaként papámat, aki sose edzett, mégis izmos volt.

2012. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Zakathol ***** válasza:

Jól látod: 45 kilósan nem lehet senki izmos. Az, hogy valakin nincs zsír, azaz szálkás, még nem jelenti azt, hogy izomtömeg is van rajta. A mozgáshoz szükséges alapvető izomzat meglététől még senki nem lesz sportos értelemben véve izmos.

Nyilván van izom egy 30cm kerületű karon is, dehát könyörgöm az a mozgás alapfeltétele...

Még az etióp kisgyerekeknek is "izmos" a karja, de attól még nem lehet rájuk mondani, hogy izmos emberek.


Másrészt fekvőtámasztól és felüléstől még mindig nem lesz izmos senki. Ahhoz többféle gyakorlatot kell végezni.


"Szerintem attól még lehet valaki izmos, hogy nem jár le a terembe, szimplán csak otthon edz egyszerű gyakorlatokkal. "


Ezért javasoltam a fegyencedzést (ami kapásból otthon végezhető, edzőterem nélküli edzés, tehát már megint anélkül nyitod ki a szádat, hogy tisztában lennél a dolgokkal)... Erre csípőből le lettem - többed magammal - "hülye b*zi"-zva...


A fekvőtámasz és felülés önmagában csak kevés izomcsoportot mozgat meg. Ahhoz, hogy izmos legyél, minden izomcsoportot fejleszteni kell.


Ahhoz pedig, hogy ne csak az izmaid erő-állóképessége, hanem a tömege is fejlődjön, kell az étrend, akárhogy ágálsz ellene. Ez biológia.

Az, hogy a megfelelő mennyiségű táplálékot milyen formában viszed be, teljesen mindegy. Ha nem akarsz tápkieget fogyasztani, nem muszáj, lehet anélkül is.


apropó: www.muszaj.hu


61-2kg vagyok, szálkás, de soha az életbe nem mondanám magamról, hogy izmos vagyok.

A kedves #20-as "felfújt izom" f@sznak is ez egy jó példa: Attól még, hogy szedem a tápkieget nem vagyok felfújt. Étrendem is van ("rabságban élem az életem" lol), mégis alig fejlődök, tehát esetemben hatványozottan érvényes, hogy nem lehet akármitől fejlődni... Ja és a vizsgaidőszak alatt 3 hónapig nem szedtem tápkieget, még csak edzőteremben sem voltam, mégsem estem össze egy fikarcnyit sem... Akkor ez most szerinted hogy van?


Fel kellene fogni, hogy itt biológiai alapvetésekről van szó, nem pedig "tetszik, nem tetszik"-ről...

2012. júl. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!