Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Zsírégetés? (Kérdésed túl...

Zsírégetés? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Ugyebár a zsírégetés kb. 40 perc után indul be.

Nálam az a helyzet, hogy aerobicozni olyan 70-75 percet szoktam. Ezt vagy 2 hete 25-30 perc esti futással egészítem ki.

A kérdésem az lenne, hogy egyből torna utána kéne futnom, vagy pedig jó az is, ha pár órával később? (a kérdés meg azért van, mert ez nincs 40 perc)

Remélem érthető voltam, köszönöm a válaszokat!


2012. júl. 17. 14:22
 1/3 dirtboy ***** válasza:
100%

én fél órát ismerek de ne hidd azt hogy csak a mozgáskor fogsz fogyni.

a mozgás lényege hogy kalóriát égess és hogy több órára felpörgesse az anyagcseréd.

2012. júl. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem 40 perc után indul be, ez változó mindenkinél és függ, hogy mennyit, mikor és mit ettél előtte.

És nem csak az aerob edzéskor van zsírégetés, hanem utána is, pl. az intervallum edzés az csak 20 perc, de több zsírt éget, mert utána nagyobb az after burn hatása: [link]


Ha pár órával utána végzed, akkor is jó. Lényeg, hogy el legyen végezve. Kalóriadeficit nélkül viszont nem tudsz zsírt égetni és fogyni, mert ha lehetne, akkor pl. izomtömegnövelés közben (tömegnövelő étrenddel) is lehetne zsírt égetni, de nem lehet.:)

2012. júl. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. júl. 17. 14:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!