Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hozzáértők válaszát kérném...

Hozzáértők válaszát kérném csak, mit mondotok?

Figyelt kérdés

ugye van a nyak mögül nyomás olvastam róla, hogy nem tesz jót a vállnak,de mivel minden ismerősöm ezt csinálja és nagyon hozza a tömeget elgondolkodtam rajta én is...


mit gondoltok arról, hogy elsőnek mellről nyomnék kicsit bemelegítek utána, egykezes vállból nyomás és végül nyakból nyomás mert olvastam,hogy ha edzük is akkor előtte melegedjem be kicsit olyan 30 kg-val, 20 kg a rúd szerintem ez nem megterhelő...


ha lehet olyan válaszoló írjon aki csinálta már ezt a gyakorlatot vagy ért hozzá ha lehetséges.


2012. júl. 6. 10:39
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
és sokat nyújtanék hozzá..
2012. júl. 6. 10:42
 2/16 A kérdező kommentje:
és ezt kéthetente csinálnám még a sérülés elkerülése végett is úgy gondolom ezt így kell.
2012. júl. 6. 10:44
 3/16 dirtboy ***** válasza:

azt nem vágom hogy honnét tudod hogy pont azaz ami úgy hozza a tömeget,gondolom nem csak ezt az egy gyakorlatot csinálják a haverjaid hanem mást is.


egyébként tényleg jó a gyakorlat izomépítés szempontjából,viszont ízület szempontjából már nem annyira.

eléggé veszélyes a rotátor köpenyre,könnyen meglehet sérülni ezért is van hogy rengeteg testépítő nem csinálja ezt a gyakorlatot.

2012. júl. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 dirtboy ***** válasza:
próbáld ki a kézi súlyzós fej fölé nyomást a fül fonalából,az már jobb.
2012. júl. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
dirtboy kérdeztem tőlük csak azt csinálják, és mást nem ,de nagyon durva a válluk..
2012. júl. 6. 10:47
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem a kézisúlyzós nyomás+mellről nyomás is jó, hetente váltogatva.
2012. júl. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Zakathol ***** válasza:

Nem értem, hogy miért nem jó az egykezes vállból nyomás... Ugyanazt csinálod nyak mögül nyomáskor is, csak nem baszod szét a rotátorköpenyt. Akkor most mi a probléma?!

A két gyakorlat ugyanazokat az izmokat használja, csak a nyak mögül nyomásnál a rúd miatt kell nagyon hátra tartani.

Amúgy UGYANAZ a kettő!

2012. júl. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Sznofru ***** válasza:

Én biztos nem csinálnám (nem is csinálom) a nyak mögül nyomást. Szétcseszi a vállizületedet.


Helyette vállgépen nyomjál mert ott a vállad síkjában mozog függőlegesen, nem pedig hátrébb. Illetve csinálhatsz kereten (de csakis ott) "fejtetőtől nyomást" is, ugyanaz mint a váll mögül nyomás, csak a fejed tetejéig engeded le és a könyököd a vállad síkjában marad (tehát nem csavarodik ki a vállad). Én ezt anno sokat csináltam amikor fekvenyomó versenyre készültem.


És persze csinálhatsz egykezes nyomást is.


A lényeg, hogy nyomógyakorlatoknál a könyököd a vállad síkjában legyen.


Én bemelegítésként egykezes nyomással kezdek aztán vállgépen nyomás vagy fejtetőtől nyomás kereten. Néha legelőször oldalemelést csinálok előfárasztásképpen. Néha meg utána levezetésképpen, edzésenként változtatok majdnem mindent.

2012. júl. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Zakathol ***** válasza:

"fejtetőtől nyomást" is, ugyanaz mint a váll mögül nyomás"


Azért ez nem az igazi. A vállak hasznos munkatere inkább lentebbről indul. Minél feljebb emeled a súlyt, annál jobban veszi át a munkát a tricepsz. Fejtető fölött - amikor a felkarod a vízszintestől felfelé kezd haladni -, már kevesebb a "hasznos" vállmunka.

2012. júl. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ezért jobb a mellről nyomás és az egykezes.:)
2012. júl. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!