Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mivel rendszeresen kondizok,...

Mivel rendszeresen kondizok, ezért a táplálkozásom is ennek megfelelő, így mivel 70kg vagyok naponta 140 g fehérjét viszek be, viszont most olvastam, hogy a fehérjedús étrend elég káros, igaz ez?

Figyelt kérdés
[link]

2012. júl. 5. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem nem
2012. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

én nem olvastam el ezt a cikket de nem is érdekel

hogy lenne már káros az egészséget étkezés?

2012. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az ilyen szintű médiumokban árusítják a káposztaleveleskapszulákat is.
2012. júl. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kifogsz pattgoni (pattanás), borzasztóakat fogsz székelni (ragadni fog meg elképesztő szagos..) és szellenteni. Illetve a máj sem feltétlen örvend a túlzott fehérje bevitelnek, de egy egészséges szervezet képes a megfelelő hormonokkal feedback alá vonni az egészet. Persze már az is lehetséges, hogy még mielőtt bekövetkezne valamely zsigeri probléma, már rég hányinger fog kerülgetni a húsok láttán. Szóval tud tiltakozni a szervezet a roncsolás ellen. Persze ha nem tartalmaz olyas valamit, ami ezt meggátolná. Biztos eljutottál már arra a pontra, amikor már egy korty sem tudna lemenni a szeszből... Na kb hasonló lesz a fehérje dús táplálékokra is a reakciód, csak jóval hamarabb, mivel a szesz finom és élénkítő hatású, míg egy kaja koránt sem.
2012. júl. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ha megfelelő a folyadékbeviteled akkor nem káros! Én egy jó pár éve már napi több mint 200gramm fehérjét eszek és semmi bajom sem volt eddig
2012. júl. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem káros, ha egészséges a májad és a veséd és megfelelő zsírokat is viszel be mellé. Szóval ne csak a csirkemellet told magadba, hanem a tengeri halak is az omega-3 miatt, vagy ha nem szereted a halat, akkor pótold kapszulával akár 10 g-ot is naponta.
2012. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Megfelelő folyadékbevitel mellett semmi bajod nem lesz belőle.
2012. júl. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha megfigyeled, kb mindenről kitalálták már, hogy majd ilyen meg olyan kórok kialakulásának az esélyét növeli. Sose vagyunk biztonságban.
2012. júl. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
További vélemények esetleg?
2012. júl. 7. 22:38
 10/12 izzó galagonya ***** válasza:

Az egyoldalú táplálkozás az, ami veszélyes, mindegy, hogy fehérjedús vagy épp fehérjeszegény. Akik a csirkerizs-csirkerizs-csirkerizst mantrázzák, azok nyilván vitamint akarnak majd neked eladni, jó sokat. :)

A linkelt írásról amúgy az jut eszembe, amikor kicsi koromban a szemközt lakó tanítónő hazajött Ámerikából, és adta előfele, hogy milyen károsak a vörös húsok, és hogy "az amerikaiak azért olyan kövérek, mert eszik a proteint!" :D

2012. júl. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!