Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kettlebellről több informáci...

A kettlebellről több információt tudnátok adni?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél szóba került a kettlebell és egy kicsit elkezdtem utána olvasgatni és videókat néztem. Viszont szeretnék többet meg tudni róla, főleg olyan személyektől akik már kipróbálták. Érdekelne, hogy milyen eszközökkel érdemes elkezdeni ( ebbe nem csak a golyó a kérdés, hanem a ruházkodás is ) és milyen gyakran kéne csinálni, hogy érdemes legyen elkezdeni és milyen sportok mellett ajánlott végezni. Ezenkívül fontos lenne az anyagi része is, hogy mennyibe kerül egy ilyesfajta sport végzése és lehet e ilyen edzéseken részt venni (főleg Budapesten ) vagy egyáltalán kötelező e edzésre járni, nem lehet e egyedül elkezdeni?


De igazából minden érdekel a témával kapcsolatba, szóval bátran minden információval lehet zaklatni!



2012. júl. 3. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:

milyen eszköz-ezt nem értem.

ruha-rövid gatya,póló.

ahogy én észrevettem a többség mezítláb szereti csinálni,viszont én izzadós vagyok és elesnék a tócsában,csúszkáltam,uh én cipőben szeretem,vékony talpúban,stabilabb,mint mezítláb.

milyen gyakran-heti 2

milyen sport mellé-bármelyik mellé

ára-egy hónap,heti 2 edzés általában 7500-8000ft

kell-e az edzés kezdőként-igen,legalább 2-3 hónapig érdemes járni.

2012. júl. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2-3 hónap instruktorral utána meg egyedül beavatásprogram. Akár egyedüli edzésként akár bármi mellé, olyan ruhában, mint amiben bármi mást is szívesen edzenél. Legjobb mezitlább esetleg olcsó vékonytalpú tornacipő vagy box/birkozó cipő.
2012. júl. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :D Szerencse akkor hogy az edzésruha nem teszi tönkre anyagilag az embert, de azért 8000 Ft húzós. Viszont ha nem kell folyamatosan edzést látogatni, ki lehet fizetni. Azért még az élettani hatásai érdekelnének!
2012. júl. 4. 18:44
 4/4 kolcsi ***** válasza:
100%

Több, mint egy éve járok kettlebellre, így néhány személyes tapasztalat, megjegyzés:


az elején (kb. 3 hónap) mindenképp csak csoportos edzésre kell elmenni, hogy instruktortól helyesen megtanuld az alapgyakorlatokat. Bármennyire is egyszerűnek látszik némelyik, nagyon sok apró dolog van, amire oda kell figyelni, főleg, hogy ez egy teljesen más mozgásforma, mint mondjuk amit egy konditeremben csinálsz, és csúnyán meg lehet sérülni, ha nem megfelelően kezd valaki hozzá.


Hányszor: ahogy írták heti 2x, később akár lehet több is


ruházat: bármi jó, amiben amúgy is edzenél. Érdemes esetleg kifejezetten kardio edzésekre használt pólót beszerezni, nem annyira brutál ha beleizzadsz. (Decathlonban kb. 1500 Ft, tökéletesen megfelel a célra). Cipőből csak is lapos talpú, vagy mezítláb.


Anyagi része: szerintem a havi 8-9000 ezer heti 2 edzésért egyáltalán nem sok, ha figyelembe veszed , hogy egy utolsó lepukkant konditerembe is elkérnek ennyit a havi bérletért, és azért csak a használat jogát kapod meg, senki sem fog nagyon segíteni, magyarázni, mit hogyan csinálj stb. Ezek az edzések viszont kiscsoportokban zajlanak (általában max 8-10 fő), ahol akár egyénre szabottan is segítenek neked, odafigyelnek, kérdezhetsz stb. Emellett nagyon jó társaság szokott összejönni. Én pl. magamról el nem tudtam volna képzelni, hogy képes leszek fix időpontokra menni, de ma már a világért sem hagynám ki.


Embere válogatja, de én jobban örülök a folyamatos csoportos edzésnek, motivációt ad, szépen fel van építve az edzés, megvannak a rövid és hosszú távú célok. Emellett a folyamatos kontroll is hasznos, mert mivel nem kívülről nem látod magad, még a jól begyakorolt mozdulatoknál is szükség lehet apró korrekciókra.


Élettani hatások: az első egy-két hétben brutális izomláz. :) Ezen felül hosszabb távon jelentős állóképesség növekedés, fogyás/test átalakulása, izomzat is fejlődik, de itt nem a konditermi óriási izmok építésére kell gondolni, sokkal inkább egy szálkásabb, “hasznos” izomzat alakul ki. Mindez persze azért jelentősen alkat és egyén függő. Tőled is függ, hogy mennyit teszel érte. Pl. ha minden nap megiszol 5 sört 2 pizzával, és ezt ugyanúgy folytatod az edzések elkezdése után is, akkor az eredmény nyilván nem lesz olyan látványos mintha változtatsz a táplálkozáson. (ez persze minden más edzésre igaz)


A lényeg, hogy nem csodaszer, nem lesz tőle heti 2*5 perc edzéssel 6 hét alatt kockahasad, de ha keményen odateszed magad, akkor hosszú távon nagyon megéri.


Budapesten nagyon sok helyen van lehetőség, nézd meg a www.kettlebell.hu oldalt, és válassz ki egy közeledben lévő szimpatikus helyet/edzőt.

2012. júl. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!