Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az a gond hogy én túlsúlyos...

Az a gond hogy én túlsúlyos vagyok (173cm-78kg) Állitólag (csak barátoktól hallottam) ha sokat edzek, minden nap járok gyúrni akkor a zsir átalakul izommá. Ez persze gondolom nem teljesen igy van de lehet benne valami?

Figyelt kérdés

Az a gond hogy én túlsúlyos vagyok (173cm-78kg) Állitólag (csak barátoktól hallottam) ha sokat edzek, minden nap járok gyúrni akkor a zsir átalakul izommá. Ez persze gondolom nem teljesen igy van de lehet benne valami?

Szeretném kigyúrni magam de nemtudom mit tegyek. Előszőr fogyjak le és aztán gyúrjak vagy inkább az izmokat erősitsem?


2009. júl. 7. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
nincs benne igazság... elöször gyurj, hogy legyen izom aztán fogyj le, hogy az izom maradjon meg a zsír meg eltünjön..
2009. júl. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Haha, jó is lenne, ha a zsír átalakulna izommá. Sajnos ez egy tévhit, a zsír nem alakulgat át izommá. A különböző zsírsavak, aminosavak többek közt a fehérjék építőkövei. Lehet, hogy innen jött ez a tévhit, de ami biztos, az az, hogy gyúrás mellett te nem nagyon fogsz fogyni.


A nehéz súlyzós edzés folyamán az izmaid szénhidrátot és fehérjét égetnek el a működésükhöz. Ha nem áll rendelkezésükre elég szénhidrát, akkor elerőtlenedsz és még több fehérjét égetnek el. A "gyúrás" tehát egy nagyon nagy adag mennyiségű szénhidrát és fehérjebevitelt igényel étkezésekkor, ráadásul a zsírszövetet nem nagyon kezdi ki, ami lerakódott a testeden háj formájában.

A fogyás lényege az, hogy energiadeficitet alakíts ki, vagyis több energiát használj, mint amennyit beviszel, tehát arra kényszerítsd a tested, hogy a saját energiaraktárához nyúljon (azaz a zsírszövetekhez, a hájhoz, ha úgy jobban tetszik). Ezt úgy éred el, hogy nem eszel semmi zsírosat, a szénhidrátbeviteled is csökkented egy kicsit és közben aerob sportokat végzel, mint a biciklizés, szobabiciklizés, kocogás, sétálás, úszás. Az aerob sportoknál szénhidráttal és zsírral táplálkozik az izomzatod és van ideje a szervezetednek átalakítani az elraktározott zsírt energiává, ugyanis ez egy lassú folyamat, amire nincs idő az intenzív, kemény súlyzós edzésnél.

Ideálisan, egy ilyen sportot több mint egy óráig végzel, nem kell túl intenzíven, 110-130 körüli pulzusszám az optimális.


A "gyúrás" egyébként nem abból áll, hogy lefekszel a padra, nyomogatod a súlyokat, majd' beszarsz és máris nőnek az izmaid. Nem.

A testépítés egy komoly tudomány (vagy sokaknak doppingfutam szteroidokkal meg ilyesmivel, amik tönkreteszik az ember életét). A lényeg, hogy kell egy jó edzésterv, kell egy jó táplálkozás és mellé elegendő pihenés.


Erről tényleg könyvet lehetne írni, de az alapokat elsajátíthatod a bodybuilder.hu oldal alapismeretek részéből.

2009. júl. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Irtak is rola konyvet: ARNOLD SCHWARZENEGGER: A TESTÉPÍTÉS NAGY ENCIKLOPÉDIÁJA :P
2009. júl. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Arnold könyve egész jó. Egy olyan negyedrészt olvastam is, de már nem egy mai darab, így, bár sok minden hasznos van benne, tartalmaz rengeteg idejétmúlt állításokat is.
2009. júl. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!