Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rövidtávfutáshoz milyen alkat...

Rövidtávfutáshoz milyen alkat való?

Figyelt kérdés

Mert én úgy tudom,hogy erős,izmos test kell hozzá.Én 13 éves

vagyok és gyorsabb akarok lenni.


2009. júl. 7. 13:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én is vékony vagyok, de sprintbe vagyok a legjobb.60on 5 éve futottam 7.6 ot, de azóta fejlődtem.100 on 12öt futottam, de nem futópályán.Utcai cipőben , aszfalton, bemelegítés nélkül, utcai ruhában.Ezen ha megfelelő lett volna felszerelés akkor lazán tudok akár 2 mpt javitani ami már atléta szint.Én ha sprintelek akkor mindent beleadok.
2010. márc. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
szerintem ahhoz se kéne 10-20 év,hogy vki eljusom olyan szintre,mint usain bolt akár..mert az előttem lévő illető azt írta még vhol....ha vki elég kitartó,jól edz,és odafigyel étrendjére is,akkor 1-2 év alatt eltudja érni azt a szintet....
2010. júl. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Valaki azért jó rövid távon annak ellenére hogy vékony mert, igazából itt az dönt hogy milyen valakinek a max. pulzusa. 210 körüli max. pulzussal rendelkező egyének hirtelen tudnak nagy teljesítményt leadni viszont aki 190 körül van az hosszú távon tud jól menni. Az izom már csak kiegészítés. A rövid távúaknak érdemes nagyobb és nem annyira szálkás izmot felrakni, a hosszúsoknak meg kisebb de szálkásabb, erősebbet. Neked meg rendesen kéne pulzusmérővel futnod hogy tudd mennyi a max. pulzusod. Mondjuk egy 2000 méteren már kiderülne. Az hogy vékony vagy az mindegy, 13 évesen senki nem body builder. Azt utána kell növelni az izomzatot.
2012. ápr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet 1-2 év alatt Bolt szintjére jutni. TÖK MINDEGY MIKOR KEZDED! Sose késő. Csak 40 évesen már eltünik az öregség miatt 20 a max pulzusodból. De akkor is kezdheted. 5 év alatt PONTOS munkával eljuthatsz egy magas szintre. Te neked mondjuk ha tényleg PONTOSAN dolgoznál amire 20 akárhány éves leszel simán eljuthatsz a világ élvonalába. Nem az idő számít. 16 évesen is elkezdheted. Csak mondjuk ha egy nagyon alapon vagy mondjuk 16 évesen akkor azért kell PONTOS munkával egy 6 év és ott vagy.
2012. ápr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
na mi lett belőled?
2022. jan. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!