Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kettlebell-nél elég csak...

Kettlebell-nél elég csak swinget csinálni hogy fogyjak? Ha igen, akkor mennyit?

Figyelt kérdés

Esetleg még más ötletek a kettlebellhez? Köszi

18L


2012. jún. 18. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:

a fogyás kicsit komlexebb,de a kettlebell edzés az egyik legjobb kal égető.

és igen.

eleinte elég a swing,heti 2x fél órát.

csinálsz egy sorozatot,de ne végkimerülésig,pihensz és újra,fél órán keresztül.

ha már tökéletes a mozdulat,akkor lehet variálni.

csinálsz 20 lendítést,pihenő nélkül 1perc ugrókötél,pihenő nélkül 10 négyütemű fekvő és itt pihensz egyet,majd előlről fél órán keresztül.


a fogyáshoz meg kalóriadeficitbe rakott szálkásító diéta kellene.

az az alap,amit az edzés kiegészít.

2012. jún. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne várd, hogy a swingtől elkezdesz csak úgy fogyni. Próbáld intervallumban csinálni. Pl: Fél perc swing és fél perc pihenő, addig míg szabályosan mennek a swingek!


Mellette nagyon fontos, hogy megfelelően táplálkozz. A diéták helyett én a paleolit étkezést ajánlom és akkor nem kell korgó gyomorral lefeküdnöd aludni... :)

2012. jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kolcsi ***** válasza:

Legbrutálisabb kalóriaégető gyakorlat a snatch, de ez a nehezebb gyakorlatok közé tartozik és megfelelő gyakorlat nélkül elég veszélyes is lehet.

Szerintem, ha időd és pénzed engedi, keress fel egy kettlebell instruktort (www.kettlebell.hu) és járj el heti 2x csoportos edzésre. Az ottani 45 perces edzések elég komplexek ahhoz, hogy segítsen fogyni, és a megfelelő táplálkozásban is tudnak tanácsot adni, mert anélkül jóval nehezebb.

2012. júl. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mizotya válasza:

Igen tökéletesen elég. A swing szerintem a legjobb fogyasztó gyakorlat (illetve a többi ballisztikus kettlebell gyakorlat is jó). Emellett elég egyszerű is.

Csak akkor állj neki nagy számban, ha jó a technikád.

Az edzésről: nagyon jól lehet variálni a swinges edzést. Kétkezes, egykezes, váltottkezes, csinálj sokat másnap keveset, létrát fel le, 5db mindig ha kimész a szobádból (vagy be), csinálhatsz törölközővel is. Pár hetente akár egy 10 perces folyamatos edzést, hogy mérd hogy fejlődsz.

Az eredmény? Vékonyabb, gyorsabb, kitartóbb leszel.

Bizonyíték? Nekem elég volt, hogy egyik edzőtársam 80kg ról indult és kb 25 öt adott le (túlzásnak tartom, de lényeg h a fogyás megtörtént).

2012. aug. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!