Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hasizom edzésénél milyen...

Hasizom edzésénél milyen ismétlésszámmal kellene dolgozni?

Figyelt kérdés
A cél a hasizom erősítése. Erre az izomcsoportra is vonatkozik, hogy olyan súlyokkal dolgozzak amikkel max 10 ismétlést tudok végrehajtani egy sorozatban, vagy lehet magas ismétlésszámmal? Melyik jobb a hasizom tömegnövelésére?
2012. jún. 17. 20:24
 1/4 A kérdező kommentje:
Hetente 3x hasazok, felülést, lábemelést bordásfalról lógva, és hasprést szoktam csinálni. 3x 20at mindből, hasprésből 3x30. Eddig fél év alatt csak aligl átható sikert értem el a hasamon, a többi izomcsoport meg szépen fejlődött. Mit csinálok rosszul? Egyébként genetikából adódóan nem igazán jön rám zsír(még?) szóval nem azzal van a gond, hogy nem látszódnak a kockák, hanem hogy kicsik maradtak.
2012. jún. 17. 20:27
 2/4 anonim ***** válasza:

A felülést szerintem hanyagold, végezz csak lábemelést és hasprést. Esetleg olyan pici 45 fokos padon, amiről úgy végzed a felülést, hogy a fejed lejjebb van a csípődnél ( nem jut eszembe a neve) és közben a mellizmodhoz szorítasz egy neked megfelelő súlytárcsával.

Nincs rá csodamódszer, hogy mennyi az ideális ismétlésszám, de azért próbáld 8 és 15 között tartani. Esetleg váltogasd. Pár hétig magas ismétlésszám, utána kevesebb plusz súllyal.

2012. jún. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 24-20-20-20-16 ismétléssel csinálom heti 2x.

Felülést, hasprést és térdemelés padon.

2012. jún. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! a felülést természetesen súlytárcsával gondoltam.
2012. jún. 18. 00:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!