Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha kis súlyokkal gyúrok...

Ha kis súlyokkal gyúrok közepes ismétlésszámmal akkor erősödök?

Figyelt kérdés

Mivel fáj a csuklóm és láttam a BBTV-be hogy kis súlyokkal jobb mert akkor csak az adott izomcsoportot mozgatom meg nem jön be a képbe más izom segíteni végrehajtani a gyakorlatot hát kipróbáltam. Tricepszemet nagyon éreztem rendesen megmozgatta 30-20-15 ismétlésszámba nyomtam. Ettől erősödök vagy szálkásodok? Tömegnövelésre nagyobb súlyokkal kéne majd?

15F


2011. jún. 24. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:

mark86


ha már arra jársz,keresd meg az alapismereteket.

Tömegnövelés és szálkásítás között a kajában van különbség.

Erősödés és szálkásítás kizárja egymást?

2011. jún. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kis súlyokkal a magas ismétlésszám a minimum, de inkább extrém kell. Szálkásítás/tömegelést meg mark leírta.
2011. jún. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Erősödés és szálkásítás kizárja egymást?" nem, nem zárja ki egymást. Erőben egy bizonyos szintig ugyan úgy lehet fejlődni, de nem ennyi ismétlés mellett. Ha erő kell akkor soha ne menj fel 6 ismétlés fölé mert tök haszontalan. Én a legtöbb gyakorlatot 5x5 köré rakom de van olyan is ami csak 4x3.


"Tömegnövelés és szálkásítás között a kajában van különbség." pontosan, azért is zárja ki egymást a kettő. Bár létezik az a jelenség amikor valaki egyszerre izmosodik és szálkásodik de ehhez speciális körülmények kellenek ráadásul elhanyagolható is. Sokkal egyszerűbb előbb tömegelni majd lepucolni a feljött zsírt.

2011. jún. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor ha erő kell akkor nagy súly kevés ism szám. Vagy akkor még úgy is lehet hogy extrém ism szám? Pl piramisba le 100, 60,30?
2011. jún. 25. 10:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha kis súllyal dolgozol nem fogsz tudni kellően erősödni. Állóképességed jobb lesz, de hiába fogsz tudni pl 50kg-ba 60-at belenyomni attól még a 150-et ki se fogod tudni emelni se. Ha erő kell akkor nagy súllyal dolgozz.
2011. jún. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!