Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izomláz. Azt jelenti hogy jól...

Izomláz. Azt jelenti hogy jól megdolgoztattam az izmaimat?

Figyelt kérdés

Bemelegítésre, nyújtásra 10-10 percet fordítottam, minden izmomat rendesen bemelegítettem és le is nyújtottam. ez mellett 1 órán át dolgoztam az izmaimra tegnap. Ma hatalmas izomlázam van. A gyakorlatokat odafigyelve szabályosan végeztem. Izomláz azt jelenti hogy rendesen sikerült átmozgatnom az izmaimat?

Tudom hogy mikrosérülések keletkeznek ilyenkor az izmokon stb. Nem is ez a része érdekel, hanem hogy hatásos volt ezek szerint az edzésem?


22/l



2012. jún. 4. 13:27
1 2
 1/12 dirtboy ***** válasza:
jó eséllyel igen de azért függ az edzés intenzitásától is
2012. jún. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Intenzív volt, de nem kapkodós edzés. Inkább próbáltam a gyakorlatokat pontosan végrehajtani. Pihenőt két gyak közt úgy tartottam hogy más izomcsoportra csináltam másik gyakorlatot.
2012. jún. 4. 13:31
 3/12 dirtboy ***** válasza:
szóval akkor szuperszettben edzettél.
2012. jún. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az izomláz nem fokmérője a végzett edzés minőségének. Általában jelentős mértékben a nem megszokott mozgásoknál jelentkezik, amely idővel mérséklődik vagy elmúlik.
2012. jún. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Inkább csak mérséklődik, mivel vannak izomcsoportok, melyek hajlamosabbak izomlázra, nekem ilyen a láb, hát, mell. Általában van izomlázam ezek edzése után, pedig pár évtizede edzek már folyamatosan.

De az igaz, hogy az izomláz nem feltétele a fejlődésnek.:)

2012. jún. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pontosabban fejezted ki, mint amire én is gondoltam.
2012. jún. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
vagy azt is jelentheti, hogy aluledzett vagy
2012. jún. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egész biztos aluledzett vagyok, mert szinte semmi izom nincsen rajtam. Vékony lány vagyok, de szinte 0 izomzattal. Ezen szeretnék változtatni. Leégetni magamról a zsírt, és helyére izmokat építeni. Ezen próbálkozok.
2012. jún. 5. 08:03
 9/12 anonim ***** válasza:

Az jó cél, de tudnod kell, hogy egyszerre nem fog menni, mivel a zsírégetéshez szálkásító diéta kell, ami kalóriadeficitet jelent, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend, ami kalória plusz és más arányban tartalmaz fehérjét és szénhidrátot, mint a szálkásító diéta. Tehát két különböző energetikájú folyamatról van szó.

De lehet, hogy ezt te is tudtad, és akkor nem írtam semmit.:)

2012. jún. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel tisztában vagyok, köszi az infót :D Próbálok éppen ezért sok sok fehérjét enni hogy ne az izmaimból menjen le az az x kg. És mellette tornázok, hátha kicsit megerősödnek az izmaim. Nem szeretnék izmokat növelni csak dolgoztatni őket, mert ha munkában vannak akkor elvileg nem attól válik meg a szervezet.


Tehát úgy fogalmaznék, hogy izommegtartás lesz szálkásító étrend mellett és utána pedig ráállok az izomzatom jobbá tételére :)

2012. jún. 5. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!