Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki? Milyen...

Hogyan kezdjek neki? Milyen dolgokra figyeljek? TESTÉPÍTÉS

Figyelt kérdés

Tehát, 14 éves fiú vagyok, gondoltam el kezdek kicsit edzeni montizás mellett. De igazából nem tudom, hogyan kezdjek hozzá?

Most kaptam egy fekvőpadot (nem milliomosok vagyunk, hogy így azonnal kaptam egy fekvőpadot, hanem ismerősünk oda adta oda mert neki már nem kellenek bizonyos bútorai,stb.)

Amim most van: Egy expander (azt hiszem így nevezik, rugót raknak bele és szét kell húzni) 4 rúgóval, Egy 10kg-s kézi súlyzó, amiből eltűnt 3kg azonos súly, a fekvőnyomópad ugye (ezen van a nem súlyzótartós részén egy ilyen háttámla szerűség, az mire való?), és a fekvőnyomópadon egy lábsúlyzó. Mivel még soha nem foglalkoztam testépítéssel, ezért mire figyeljek oda? Mekkora súlyokkal kezdjek? Ugyan néztem gyakorlatokat, de leginkább miket ajánlotok?

Esetleg ami kis pénzből (10k alatt) kijön, mit vegyek? (Egy széles súlyzó kelleni fog a padhoz)

Étrendváltoztatást nem fogok csinálni, maximum többet eszem valamiből.

Köszi hogy elolvastad :D


2012. jún. 3. 18:41
 1/7 dirtboy ***** válasza:

ezeket olvasd el hasznosak lesznek.

[link]


[link]


egyébként nem ártana még várni 1-2 évet,addig mehetne sajátsúlyos edzés.

2012. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Leírtam mim van, tehát abból kéne valamit összehozni :S

Lehet fekvőzés is jó lenne, de gondoltam azt esetleg ezek mellé..Illetve, mi mellé?? mert nem sok fogalmam van róla milyen gyakorlatokat csináljak :/

2012. jún. 3. 19:08
 3/7 dirtboy ***** válasza:

15 éves kor alatt nem szoktam ajánlani súlyzós edzést csak saját testsúlyosat,ezért nem is érdekelt hogy milyen felszerelésed van.


itt nézhetsz gyakorlatokat is és vannak kezdő edzéstervek is.

válogass,készíts egyet magadnak.

[link]

2012. jún. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hmm, a súlyzóval mi a gond? Nem akarok szőrszálhasogató lenni, de szeretném tudni miért nem ajánlod.
2012. jún. 3. 19:21
 5/7 A kérdező kommentje:

Illetve expanderrel szabad eszerint az elv szerint? lábsúlyzóval? illetve most jut eszembe, van két "felcsatolható végtag súlyzóm" (kb így tudom körülírni), nem tudom hány kilós.

Ja meg egy aerobik labda (?) is van.

2012. jún. 3. 19:23
 6/7 dirtboy ***** válasza:

egész egyszerűen még fiatal vagy,nem fogsz megállni a növésben meg ilyen baromságok szóval ne ilyenre gondolj.

a tesztoszteron szinted is még alacsony,fiatal vagy még ahhoz hogy súlyzóval edz.

nem fogsz lemaradni semmiről ha vársz még 1-2évet,akkor jobban is fogsz majd fejlődni mint most 14évesen viszont saját súlyos edzéssel felkészítheted magad a későbbi súlyzósra.

egy darabig még a saját testsúlyossal is fejlődhetsz főleg ha a kajára is hajlandó lennél figyelni.

írtad hogy nem fogsz étrendet tartani ezért nem is állt szándékomban segíteni de azért ezt még le írom.


azt viszont tudd hogy étrend nélkül súlyzós edzéstől sem fogsz sokáig fejlődni.

az izom a bevitt tápanyagból tud építkezni és te pont azt nem adod meg neki.

olvasd el amiket linkeltem.

2012. jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy nem fogok csak csirke mellet vagy fehérje port enni.

Meg nyilván azt eszek ami délben az asztalra van téve :D

De attól függetlenül biciklizésnél is betartom (átlagban) hogy szénhidrátos kaját eszem előtte.

2012. jún. 3. 20:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!