Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Baj ha 12évesen súlyzozom?

Baj ha 12évesen súlyzozom?

Figyelt kérdés
Szóval lassan 12 éves vagyok és van 1,1-5, és 3 kg-os súlyzóm.Az érdekelne hogy ártok evvel a csontjaimnak vagy bárminek is hogy lenyomok egy nap pl. 50 et? És ha járok atlétikára heti 3-4-5-ször akkor izmosodni fogok?( Még kondiba nem akarok járni) És ha a súlyzozás káros akkor a fekvőtámasz is káros ? Minden második nap nővelném az adagot eggyel .(kettőröl indulok.) Légyszi indokoljátok meg amit írtok.Előre is köszi
2012. jún. 1. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3kilóssal nem gond. Mehet a saját testsúlyos edzés, tehát a fekvőtámasz is. Nem kell minden nap végezned, elég heti 3 is. 15-16 éves korodtól majd mehet komolyabban a súlyzós edzés is, addig ne terheld a gerinced és az ízületeket nagy súlyokkal.
2012. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 dirtboy ***** válasza:
ezek az ajtó kitámasztásra szolgáló súlyok nem ártanak majd,nyugodtan használhatod
2012. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi nagyon jöhetnek még válaszok!!!

És 12évesen meddig mehetek hány kilógramm-ig egykezesbe meg kettőbe az én korosztályomhoz erős vagyok pl. szóval én 5.ikes vagyok és és az összes 6.ost megverem,nah mind1 nem ez a lényeg és még légyszi az atlétikás kérdésre is jöjön válasz

2012. jún. 1. 14:06
 4/14 A kérdező kommentje:
És a felülés az is mennyit 1 nap?
2012. jún. 1. 14:06
 5/14 dirtboy ***** válasza:

hát ha neked az számít hogy kiket versz meg akkor ne kondizz hanem küzdő sportolj.

a kondizástól nem leszel jobb bunyós.

2012. jún. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

De nem is akarok kondizni.Ha küzdősportolok attól is csak mozgok nem ér többet mintha járnék atlétikára. De arra válaszolj amit kérdeztem ha már válaszolsz.

Erre próbáljatok meg válaszolni:

Az atlétikától izmosodok ha otthon mellé edzek?

És kéne egy edzésterv is azt nagyon megköszöném,de ha írtok (nagyon örülök neki) akkor olyat írjatok ami minden izmot erősít .Köszi.

2012. jún. 1. 14:37
 7/14 anonim ***** válasza:
12 évesen alapból nem olyan erős a csontod hogy küzdősportoz. napi 50-et pedig úgy csináld hogy a legkisebb súllyal kezd, abból 12-10-10-10-8 karonként, utána növeld a súlyt hetente, így hozzászokik az ízületed és az izmod a terheléshez. A fekvőtámasz nem káros, semmi olyan nem káros amit saját testsúlyoddal tudsz csinálni, mert mindenkinek úgy van a teste hogy az elbírja bármilyen helyzetben, kivéve ha túlsúlyos vagy bár az kicsit durva ha 1 fekvőt sem képes az ember megcsinálni. Amúgy ne ugorj neki egyből a szabályos fekvőnek, először kezd el egy könnyebb feladattal például téren állva fekvőzés. Ez szintén azért kell hogy szokja a tested a stresszt
2012. jún. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ez is tényleg hasznos volt de a 2 kérdésre választ adnátok?
2012. jún. 1. 17:38
 9/14 anonim ***** válasza:

A felülésre? végezz minden másnap 3*40-50 hasprést vagy felülést, utána 3*20 lábemelést függeszkedve vagy ha csak padlón tudod megoldani, akkor 3*40-et.

[link]


Ez sem rossz: http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

2012. jún. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jó de gondolom ettől a 2 feladtól nem fogom az összes izmom edzeni írnátok 1 egészet?
2012. jún. 1. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!