Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogyha súlyzózom...

Miért van az, hogyha súlyzózom meg sem izzadok, viszont ha?

Figyelt kérdés

saját testsúlyos edzés végzésénél meg elég izzadt vagyok, és jobban érzem magam kifáradva, mint súlyzózásnál. Pl. ha lenyomok 50-60 fekvőtámaszt jobban érzem, mintha melleznék padon. Pedig 62kg vagyok és nagyjából 40kg-mmal szériázom, és elfáradni elfáradok, viszont csak a kezem, és a mellizmomat nem is érzem. Igazából fekvő közben sem annyira, de ott jobban. Pedig szabályosan csinálom, a fekvőt mindenképpen, de a mellezést is. amikor pedig padon edzem a lábam, azt se igazán érzem, mikor meg guggolásokat végzek és a vádlimat edzem (a gyakorlat nevét nem tudom) úgy, hogy lábujjhegyre állok aztán vissza le és ezt ismétlem, akkor is az jobban kifárasztja a lábam, mint a gép. Pedig a mellizom elférne rajtam, mert nem sok van.

16/F


2011. nov. 4. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem elég intenzív az edzés.
2011. nov. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ugyanolyan ideig csinálom kb, nem hagyok sok pihenőt a gyakorlatok közt, amint lerakom az egyik súlyt pár mp-ig kinyújtom az izmom és megyek is.
2011. nov. 4. 16:01
 3/12 dirtboy ***** válasza:

rosszul is hajtod végre valószínű a gyakorlatokat és a súlyzókkal nem edzel hanem pinalegyezést csinálsz.

ez a baj

2011. nov. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
csak szólna már valaki, ha több héten át helytelenül végzem.
2011. nov. 4. 16:02
 5/12 dirtboy ***** válasza:
hát figyelj ha fekvenyomásnál nem érzed a melled akkor arra mást nem lehet mondani mint hogy helytelen a gyakorlat végrehajtása
2011. nov. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
hát ha szűkebben fogom akkor nem tudom tartani egyenesen a rudat, és akkor már nem is érzem egyáltalán. vállszélességben fogom.
2011. nov. 4. 16:10
 7/12 dirtboy ***** válasza:

vállszélesség az már nem mellre megy,fogd szélesebben és engedd le egészen a melledig

kb .85-90cm széles fogással szokták általában a fekvenyomást végezni mellre

2011. nov. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi, akkor legközelebb úgy próbálom. hát nem tudom hogy viszonyítani, van a rúdnak az a része, ami ugye a fogó, tehát ott nem olyan sima hanem recés vagy valami. és ott fogom. egyébként ha vállszélesség akkor mire?
2011. nov. 4. 16:19
 9/12 dirtboy ***** válasza:

jaja persze tudom a rovátkolás de az nem érdekes,én úgy csinálom hogy a rovátkoláson csak a mutatóujjam és a középső van rajta,ez így 87cm széllesség a két mutató ujj közt.

szóval ne a rovátkolást nézd hanem hogy hol érzed a legjobban dolgozni a melled.


vállszélesség az már inkább váll és tricepsz

2011. nov. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 walholl ***** válasza:
Ha ez segít én úgy szoktam fogni, hogy amikor teljesen leengedem, akkor az alkarom kb merőleges a rúdra. De próbálgasd hogy érzed rendesen a mellizmod.
2011. nov. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!