Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van annak jelentősége, hogy...

Van annak jelentősége, hogy milyen sokáig súlyzózom?

Figyelt kérdés

Mármint nem tart nekem másfél-1óráig a súlyzós edzés, hanem kb háromnegyed óra alatt lerendezem, +-5perc, attól függ milyen nap van. és a szériákat megcsinálom, 4x8akat, és a végére el is fáradok. Baj, ha nem órákig kondizok?

16/F


2011. szept. 6. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Van jelentősége, ha túl sokáig eltart, akkor kifáradsz, jóval kevesebbet bírsz egy óra edzés után, és csak becsapod magad, hogy "hú, de kemény gyakorlat, csak ennyit bírtam belőle!".
2011. szept. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még a 4 széria is sok. 1-2 széria elég, ha jó nehéz a súly.
2011. szept. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy haladsz előre fontos hogy változtass a szériaszámokon, és az ismétléseken is, és ne ragadj le egy bizonyos súlynál.

A 4x8 után tegyél rá még egy kis súlyt, és az ismétléseket csökkentsd 3x6-ra, majd tegyél még rá, és csökkentsd 2x3-2x4re, de nehezebb súlyoknál kérj meg valakit hogy álljon mögéd, és kísérje a mozgást a kezével, ha látja hogy visszaindulna a súly akkor segítsen be.

Az izomzat a fokozott terhelésre fejlődéssel reagál, nem úgy mint egy gép. Egy villanymotort ha folyamatosan terhelünk az előbb-utóbb leég, de az izomzat fejlődni fog.

Persze aki komolyan veszi az az étrendre is oda kell figyeljen, ez talán még fontosabb mint maga az edzés.

2011. szept. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 BB30+ válasza:

rengeteget lehetne írni a rendes edzésről, de általánosságban elmondhatom hogy 1,5 az amire egy rendes edzés pihenéssel nyujtással kijön. Ettől kevesebb és több is nem megfelelő.


Ha bővebb krédésed van írd le mikor mit és mennyit eszel, milyen a testalkatod, akár képet is küldhetsz, mit mikor és hogy edzel és írok hoszabb választ.


Én is 16 voltam mikor kezdtem most 30 és csinálom.

Sajnos magam tapasztaltam ki mindent!


Üdv

2011. szept. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!