Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi bajom lehet ha fiatalon...

Mi bajom lehet ha fiatalon súlyzózom (14 évesen)?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy káros de csak anyit hogy nem novok meg tole de én már most 175 centi vagyok ugyhogy nem bánnám ha már nem nőnék és még csak kicsi sulyokal tornazom havonta akarok tobbel és rendes étkezéssel mi bajom lehet azon kivul hogy nem növök?? a válaszokat köszönöm :)!
2011. jan. 29. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennyi idősen még saját testsúllyal kéne erősíteni, olyan gyakorlatokkal, mint a fekvőtámasz, fejülés, húzódzkodás, tolódzkodás, guggolás, és hasonlók, és majd ha megtanultad a saját testsúlyod kezelni, akkor áttérhetsz a súlyzós edzésre!
2011. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szoktam is amig nem voltak súlyzóim és ettol formába is jottem elég szép szálkás izmaim vannak és ezek a gyakorlatok már tul konyűek számomra
2011. jan. 29. 12:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pl. gerincfájdalmakat vagy akár gerincferdülést is okozhat, ha túl nagy súlyt emelsz.
2011. jan. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha szabálytalanul végzed a gyakorlatokat akkor 20 évesen is olyan problémákat okozhat az edzés, hogy csak na! értelmes súlyokkal lehet edzeni, fokozatosan, figyelve étkezésre, ami azért suli mellett nehéz és asványianyag bevitelre...
2011. jan. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Figyelj ha túl könnyűek akkor próbáld az egykezes gyakorlatokat később súlyokkal is.
2011. jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
azt mondják,hogy hosszútávon jobb,ha később kezded el,mert akkor tovább fog tartani az az időszak ameddig jól megy a fejlődés.ilyen idős korban tiszta szívből ajánlom a többi sportot. a többi sport erősíti a szived,a tüdőt, az izomzatod is, akár szellemileg is fejleszt.bajod nem lesz ha most kezded el(ha nem vagy rá hajlamos) ha csak annyi számít hogy nagydarab legyél akkor hajrá
2011. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!