Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha súlyzózom, de nem viszek...

Ha súlyzózom, de nem viszek be túl sok fehérjét (anyagi okokból), inkább szénhidrátot, fel tudok szedni egy kis súlyt? Van így értelme edzeni egyáltalán?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyit érdemes edzeni, hogy ne leépülés legyen a vége? Most 60 kg vagyok.
2010. dec. 14. 15:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hát zsírra lehet gyúrni szénhidráttal, de izomra fehérje nem elhanyagolható. Amúgy érdekes következménye lesz a fehérjehiánynak: a kevésbé használt izomkat a szervezet elbontja, hogy növelje a használt izmokat. Kvázi átcsoportosít.
2010. dec. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
ámen
2010. dec. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
Nem hiszem hogy napi 3-4 tojás pluszt nem tudnál finanszírozni :) ha mégsem, sajnálom. Egyébként, fehérjebevitel nélkül nincs sok értelme, de ezt leginkább az izomlázzal és az általános közérzeteddel tudod ellenőrizni. Az izomláz rosszat jelent!
2010. dec. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Saten ‫҉ ***** válasza:
Ugyan már... veszel pulyka alsó combot 500ft kilójáért azt meg is van. Jó nem csirkemell de legalább hús
2010. dec. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem arról van szó, hogy egyáltalán nem vinnék be fehérjét, de az ajánlott 2g/testsúlykg., tehát 120g helyett csak mondjuk a 30-40g-ot. Tehát mondjuk 15-20 dkg húst, vagy ennek megfelelő mennyiségű sajtot, tojást, túrót. A lényeg, hogy keveset. Mennyit edzhetek max., hogy ne az ellenkező hatást érjem el vele? Vagy inkább semmit?
2010. dec. 14. 16:20
 6/20 anonim ***** válasza:
öreg te itt nagyon elvagy tévedve.Azt hiszed hogy a szervezet csak akkor használ fehérjét ha edzel és azt csak arra hogy izmot építsen?30-40g fehérje még 1 inaktív embernek is kevés az egészséges élethez.Nemhogy izomtömeget növelni.Inkább semmit se csinálj
2010. dec. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
h4xOr: azért látnád egyes kollégisták mire képesek minimális kajálással. nem minden a bevitt kaja. Én gyakorlatilag kenyéren élek ennek ellenére karatézok és futok ráadásul nem is rosszul. Persze nem azt mondom h nem fontos de nem minden.
2010. dec. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Inkább semmit se csinálj"

Azt nem értem, hogy miért kell lebeszélni, attól még ugyanúgy edzhet, mégiscsak jobb, mint a gép előtt ülni.

2010. dec. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Itt testépítésről van szó.Izom csak fehérjéből lesz és kész.Nincs genetika.Nincs alkati f*szság.Ez tény.Ha nem visz be elég fehérjét akkor csak szarabbul fog kinézni.

A súlyzós edzés katabolikus hatású.Az a szar 40g fehérje amit leír a kérdező hogy annyit akar bevinni talán edzés utánra jó.


A karate meg futás az aerob tevékenység.Oda ch kell.Bár én arra hogy fehér kenyeret zabálok nem lennék büszke

2010. dec. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A "semmit" alatt súlyzós edzést értettem.És azt inkább ne csinálja mert a most meglévő satnya izomzatát is elb*ssza
2010. dec. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!