Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van- e értelme 1. típusú...

Van- e értelme 1. típusú cukorbetegnek a testépítéssel foglalkozni?

Figyelt kérdés

Természetesen nem verseny szinten, csupán hobbiból.

Betegségem előtt rendszeresen jártam kondiba és látszott is az eredménye.Csak sajnos a cukorbetegségtől lefogytam 10kg-t.

Nagyon hiányzik az edzés csak nem tudom van e értelme belekezdenem a korlátozott táplálkozás miatt.

szerintetek elérhető izomtömeg kialakítása?

20/F


2012. máj. 29. 08:53
 1/2 Smartguy86 ***** válasza:

Tudtommal fehérjét minden mennyiségben fogyaszthat az is, aki cukorbeteg - az kell az izomépítéshez, a sport meg egészséges. A szénhidrátokra kell odafigyelni, olyanokat enni, amik komplexek, lassú felszívódásúak. Persze az inzulinkezelésre oda kell figyelni. Ezen kívül vannak tápkiegek, amik előnyösek cukorbetegek számára (pl cink).


De kérdezd meg a kezelőorvosodat is!

2012. máj. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van értelme. Cukorbetegnek szinte kötelező sportolnia, rendbe tartja az értékeket, beszélj dokiddal, és akkor megmondja hogy edzés előtt mennyivel ehetsz többet. Én sportolok cukorbetegként, mondta doki, hogy nézzem meg edzés előtt vércukrot, edzés után, és ha lemegy, akkor egyek.
2012. máj. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!