Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fekvőtámasszal szeretnék...

Fekvőtámasszal szeretnék izmot növelni, lehetséges-e?

Figyelt kérdés
A elképzelésem a következő: Szeretnék izmosodni, szeretnék mellizmot,karizmot stb,mindent amit ez erősít, de sok helyen olvastam hogy állítólag nem megfelelő izomnövelésre,maximum teljesítménynövelésre,de volt aki ezt cáfolta,akkor most mi is az igazság?Önmagában is növeli az izmot,vagyis izmosít,vagy csak akkor izmosít ha súllyal a hátamon gyűröm a fekvőtámaszt? Kicsit hosszúra sikerült,elnézést.

2012. máj. 28. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
izmosabb leszel intha a gép előtt ülnél abba az 5-10percbe de nem leszel tőle shwarzi
2012. máj. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy szintig izmosít, de ha nagyobb izmokat szeretnél, akkor bizony súlyzós terheléssel kell végezned vagy még jobb ha a súlyzós fekvenyomást választod. Tolódzkodás is mehet utána, ha könnyen megy, akkor itt is terhelés kell.

Bicepszre pedig húzódzkodás jó (ha súlyzó nélküli edzésről van szó) szűk, alsó fogással végezve.

2012. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
25%
A saját testeddel végzett gyakorlatoktol erősebb leszel (, mint a gépeken végzett edzések után) és szalkasabb. Ha a látványra mész, akkor menj edzoterembe.
2012. máj. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem. A húzodzkodást meg majd megpróbálom megoldani,mert sajnos itthon nincs rá lehetőségem,majd keresek.Egyenlőre akkor izomnövelésnek megfelel a fekvőtámasz is.(súllyal nehezítve):)Köszönöm válaszod. A 3. válaszolónak: Sajnos anyagi okok miatt nincs lehetőségem edzőterembe járni, ezért keresek alternatív megoldásokat.De köszönöm az ötletet.
2012. máj. 28. 19:15
 5/10 anonim ***** válasza:
ma 19.10, kicsit tévedésben vagy. Ne keverd össze a maximális erőt a relatív erővel. Egy testépítő bőven 100 kg felett nyom fekve és guggol akár 200-250-el is. Mikor vagy te ilyen erős fekvőtámasszal? Ez a max. erő. Relatív erőben, de inkább úgy fogalmazok, hogy erőállóképességben jobb lehet egy fegyences, mert a saját kis könnyű testét többször tudja mondjuk felhúzni vagy több fekvőt nyom le egyszerre. De ettől nem erősebb!!
2012. máj. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Ha egy súlyban van a konditermes meg az otthonedzos, akkor az utóbbi valószínűleg erősebb.
2012. máj. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem igaz, mert egy 80 kilós testépítő kinyomja a 130-150kg-ot, amit az otthon saját testest végző csak gurigatni tud. Azt elismerem, hogy több fekvőt nyom le, de az nem erő.
2012. máj. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kakao01 ***** válasza:
meg nem is menő :D de maradjunk annyiban hogy mindenki a saját edzésmódszerében a legjobb!
2012. máj. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kakao, nekem nincs bajom a saját testes edzéssel, néha én is kiegészítem vele a súlyzóst, tudok egykezes fevőt és egylábas guggolást is. De azért mindent a helyén kell kezelni és azt nem lehet mondani, hogy egy saját testes edzést végző ember erősebb maximum erőben egy haladó szintű testépítőnél.
2012. máj. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem erősebb hanem kitartóbb :)
2012. máj. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!