Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a hatásosabb futás fajta?

Melyik a hatásosabb futás fajta?

Figyelt kérdés

Először leszögezném hogy kockahasat akarok csinálni. Tudom hogy ennek jó módja a diéta + futás. Viszont a futástól nem csak zsírból hanem izomból is leadok. Tehát a kérdésem az lenne hogy jobban megőrizzem az izomzatomat ebben az időszakban milyen futást ajánlotok?


Szerintem a rövid távú, sprintelés lenne a megfelelő, de érdekelne mások véleménye..


Pl.: Melyik a jobb? 100m sprint, 400m gyorsan, 2000m közepes iramban?


2012. máj. 21. 18:52
1 2
 1/11 Smartguy86 ***** válasza:
90%
Folyamatos hosszútávú futás, vagy váltott tempójú futás. Az izomvesztést úgy tudod elkerülni, ha megfelelő mennyiségű fehérjét fogyasztasz mellette. Kockahashoz kelleni fog a hasizom edzése is - de emellett javaslom, hogy súlyzós edzést is csinálj, mert elég hülyén néznél ki kockahassal, ha a többi izmod meg aránytalanul fejletlen és lötyeögős... :P
2012. máj. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Intervallumos futás a legjobb zsírvesztés szempontjából.
2012. máj. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Intervallum edzéssel, tehát sprint és lassabb kocogás váltakoztatásával tudsz legtöbb zsírt leadni, mert annak a legnagyobb az after burn hatása, vagyis a ez pörgeti fel legjobban az anyagcserét, ami miatt órákig meggyorsul a zsírégetés. Viszont így szerintem nagyobb az izomveszteség is, így ha fontos az izom megőrzése is, akkor én maradnék egy közepes kocogásnál 40 percig.

Amúgy erről itt egy jó cikk: [link]

2012. máj. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2 éve kondizok most 17 éves vagyok és nincs semmi lötyögős rajtam, felesleg sincs rajtam, csak nem látszanak a kockák, ez a gond.


Ötletemet onnan vettem hogy olimpiai versenyen futókat néztem, és a 100-200m sprintereknek nagy erős izmaik vannak míg a 400-800-2000-2600m-es futók meg iszonyat vékonyak, olyan mindjárt eltörik típus.

2012. máj. 21. 19:01
 5/11 Smartguy86 ***** válasza:
Az olimpiai futók is végeznek erőedzéseket a futásedzés mellett. Az izmok látszatát csak úgy lehet javítani, ha erősíted őket - ezen kívül a kockahas pl. abszolút szálkásságot igényel, amihez leginkább a ketogén diéta jó módszer, de az elég beteg életvitel, én nem javaslom. Megfér az a minimális zsír/víz a pocakodon :P
2012. máj. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Elolvastam azt az előbbi linkelt cikket.Holnap megyek ki oda, ahol lehet futni 400m-es szakaszon. Ott majd 100 métert sprintelek, majd sétálok 60 mp-t - ez intervallumos edzésnek felel meg akkor ?
2012. máj. 21. 19:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, viszont ebből az edzésből csak max 3-at ajánl a cikk is egy hétre és 20 perc elég.
2012. máj. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

1,

Akkor most megterveztem az edzésnapokat beiktatva ezeket az intervallumos edzéseket. Akkor ha jól olvastam cikket, az intervallumos edzés elég a lábamnak, és kondiba nem kell már rá edzeni?


2,

Írtátok hogy az intervallumos edzéstől az izmomból is jobban vesztek mint pl egy 40 perces egy iramúban. Ez lehetne kicsit lassítani ha edzés után mintha kondis edzés lenne iszok turmixot vagy egyből eszek? Vagy hogy lehetne az izomvesztést lassítani?

2012. máj. 21. 19:33
 9/11 anonim ***** válasza:

1. Nem így van, vagy én nem olvastam rendesen a cikket. :)Szóval lábedzés az kellene ugyanúgy szerintem.

2. Igen, magas 3g*testtömegkg fehérjével tudod megakadályozni az izomvesztést és jól gondolod, protein shake mehet kardió után is, sőt BCAA vagy glutamin is jó lenne még hozzá.

2012. máj. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha normális szálkásító étrended van minimális lehet az izom veszteség.
2012. máj. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!