Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők, mennyi vizet...

Testépítők, mennyi vizet szoktatok inni?

Figyelt kérdés

Én egy pár hónapja edzek, és azt veszem észre, hogy nagyon sokat iszok. Utánaolvastam, valaki (nem szakértő) azt mondta, hogy ha egy nap többet iszok mint 2-3liter, az mondjuk a cukorbetegség előjele lehet, és az nem egészséges. De nekem néha edzés közben elmegy 2 liter víz (az utánavaló turmix-al együtt), emellett még elmegy naponta jó sok, úgy számolom, megvan néha napi 4-5liter is. Nem lesz tőle bajom? Olyat is írtak, hogy kimossa a sok ásványianyagot a szerveztből, ha túl sok vizet iszok.

Eszek is rendesen, tehát nem az evést próbálom pótolni vízzel, nem is eszek sok sóval, de mégis sok vizet iszok.. nálatok hogy működik ez?


2012. máj. 21. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Jól csinálod, azt szokták írni, hogy minden 20kg testtömegre kell 1 liter víz, tehát 4 liter simán mehet.

Edzés közben nekem is 1-1,5 liter legurul.:)

2012. máj. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bár én nem testépítő vagyok, de azt tudom hogy a víz a méreganyagokat mossa ki a szervezetedből, nem az ásványi anyagokat. Emellett hidratált lesz a bőröd, kevésbé leszel fáradékony. Szóval mindenképpen egészséges, ha sok vizet iszol, ne aggódj :)
2012. máj. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Zakathol ***** válasza:

Az a cukorbeteges rész akkor érvényes, ha a napi megszokott rutinban fogyasztott vízmennyiség ugrik meg látványosan.

Na most nálad a kondi nemrég jött, így teljesen normális hogy megemelkedett a vízfogyasztásod.

Ahogy Montez is írta 20 testtömegkg-onként 1 liter víz. 3-4 liter egy nap simán. Tömegelés közben így az emésztés is gyorsabb.

2012. máj. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Zakathol ***** válasza:
Jah és sokan amikor a nagy mennyiségű fehérjefogyasztás ellen riogatnak, hogy leáll a veséd tőle, meg megemelkedik a húgysav szinted, akkor ki lehet őket röhögni nyugodtan, mert a normális vízfogyasztás pont, hogy segíti a vese munkáját...
2012. máj. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ci.ara ***** válasza:
én is megiszok napi 4liter vizet mert jól esik főleg h ilyen meleg is van !
2012. máj. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 21. 23:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is megiszok ennyi vizet egy nap alatt.

De a hirtelen 2 liter víz komolyan nem jó.

Keress rá a vízmérgezésre, és megtudod miért :)

Azt hiszem ez érdekelt téged konkrétan.

Szóval igyál sokat csak ne hirtelen 2 litert.

2012. júl. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És szerinted ki mondta, hogy egyhúzásra igyon meg valaki 2 litert??? Egész napra értettük a mennyiséget.
2012. júl. 3. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"De nekem néha edzés közben elmegy 2 liter víz (az utánavaló turmix-al együtt)"

Gondolom nem egész nap szokott edzeni :)

2012. júl. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Edzés közben el is megy annyi, pláne ilyen melegben.:)
2012. júl. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!