Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izmositani szeretnem a combjai...

Izmositani szeretnem a combjaimat, mert nagyon nagyon vekonyak. Milyen gyakorlatokkal erhetnem el leghamarabb a valtozast?

Figyelt kérdés

Alapbol en is eleg vekonyka vagyok. Probaltam mar hizni, de ilyenek a genjeim. 170cm vagyok, es 46 kg. Igen, tudom, hogy nagyon vekony de mielott elkezdodne az a komment sorozat, hogy esetleg anorexias vagyok, szolok, hogy egyaltalan nem!! Nagyon is sokat eszem, csak tul jo az anyagcserem. :) Derektol felfele mar elfogadtam magam, es nincs problemam, viszont derektol lefele nagyon is van. Foleg a combjaimmal. Nagyon szeretnem, ha izmosabbak lennenek. Melyikek azok a gyakorlatok, amik a leghatasosabbak e cel eleresenek erdekeben?

Koszonom szepen elore is a valaszokat!


2012. máj. 17. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Kitörés, kitörés súllyal, guggolás, guggolás súllyal, lépcsőzés(ez jó vádlira is),
2012. máj. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valamint még kocogás, bicajozás, úszás valamint egy tömegnövelő étrend(2g/testsúly kg fehérje és 4-5 g/testsúly kg szénhidrát naponta).
2012. máj. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bicaj tényleg jó, combomon van a legtöbb izmom is. De mindenhol máshol olyan vagyok, mint egy nádszál.
2012. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze minden nap letekerek 16-18 km-t, azzal megyek mindenhová, mert utálok buszozni melegben.
2012. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kamarás Zoltán válasza:

Én napi 25-öt tekerek és lassan hízom. Tanácsaim:

1.Általános erőnlétet fejlessz. Ha nem akarsz súlyozni, (haránt)hasprés, fekvőtámasz, húzódzkodás, ezek alapvetőek. Annyit csinálj belőlük, amennyi kellemes + még feleannyit. Nehéz lesz, de ha nem egy hétig csinálod, észreveszed, mennyivel többet bírsz, és törvényszerű, hogy tömeget is nyersz vele.

2.Melegíts be. Nem kell sokáig, vagy hogy totál lefáradj tőle, ha érzed, hogy már pattogós, rugalmas a mozgásod, akkor jó.

3.Bicikli, egyéb testedzés után alaposan nyújts le. Ez nagyon fontos. Ezzel nyújtod az inakat, izomrostokat, tényleg kritikus fontosságú.

4.Kezdj el enni! (lehet, hogy úgy érzed, sokat eszel, de szerintem nem:)) Figyelj oda erre, lehet elmész olvasni vagy gépezni, elmegy x óra és nem tűnik fel, hogy nem ettél.

Ha ezeket betartod, biztos lehetsz, hogy fel fog menni egy pár kiló. (Bár nekem nem ez a fontos, hanem hogy jó kondival észrevehetően kellemesebb élni a mindennapjaid.) Esetleg, ha alacsony a fehérjebeviteled, talán érdemes valami táplálékkiegészítőt magadhoz venni. (A gyúrósok általában napi 2 gramm/testsúlykilogramm fehérjét mondanak. Esetedben 46*2=92g, de szerintem ez pöttyet túlzás azért:))

2012. máj. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan ritka kincs egy ilyen lány, aki nem minél soványabb akar lenni, hanem felfedezi, hogy túl vékony, és még tenni is akar ellene!


Jó, hogy hozzátetted, hogy eleve vékony alkat vagy, ez fontos tényező. Mint ilyen nehezen szedsz fel tömeget, ezért mindenképpen a legkeményebb megközelítéssel kell edzened, azaz nehéz, súlyzós edzést kell végezned. Guggolás, guggolás és guggolás! Itt megtalálod a helyes végrehajtást és a szükséges háttérinformációkat, mindenképpen olvasd végig többször a cikket!

[link]

Először kezdj magasabb ismétlésszámokkal, tehát 15 körüli ismétlést végezz egymás után az edzéseiden, hogy az ízületeid felkészülhessenek a terhelésre, majd fokozatosan növeld annyira a súlyokat, hogy egymás után legfeljebb 5 ismétlésre legyél képes! Ez után már maradj ennél az ismétlésszámnál, én mindig úgy növeld a súlyokat, hogy ennél többet ne tudj csinálni egymás után! Így biztosítod a legnagyobb terhelést az izmaidnak, amik így jól tudnak fejlődni.


E mellett fontos lenne egy tömegnövelő étrend, neked különösen, mert nehezen fejlődő, vékony alkat vagy. Ilyet találsz bármelyik színvonalasabb testépítő fórumon. Meg kell hagyni, hogy ezek a diéták igen drágák, és előfordulhat, hogy nem engedheted meg magadnak őket, különösen, ha még fiatal vagy, és nem önálló keresetből élsz, és nem te döntöd el, mi kerül a hűtőbe. Ekkor csak annyit tudok javasolni, hogy egyél minél többet fehérjéből és szénhidrátból egyaránt! Elhiszem, hogy magadhoz képest sokat eszel, de ha tömeget kell felszedni, akkor az emberek hajlamosak túlbecsülni a kalóriabevitelüket, és úgy érezni, annyit esznek, mint egy bölény, holott meg sem közelítik a szükséges mennyiségeket.


Tehát sok guggolás súlyokkal és sok evés! Számodra nincs más út!


Hajrá!

2012. máj. 18. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Agnetha válasza:
Bringa
2012. jún. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!