Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szőlőcukor? Megfelel így is?

Szőlőcukor? Megfelel így is?

Figyelt kérdés
Ideiglenes megoldás ként használom most a boltban kapható sima tablettás szőlősukrot, csak 1-2 napig amíg lesz időm elmenni por állagúért.

2012. ápr. 16. 17:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Monteznek mindenben igazat adok: 1. Valóban nem vagyok nő, igaz hogy csak 17 éves múltam de viszont már most több mint 3 évnyi súlyzós edzés áll a hátam mögött és elolvastam már 1-2 dolgot ennyi idő alatt. 2. Pont hogy a legtöbb embernek szüksége van (mint például nekem) a gyors felszívódású ch-ra. A dextrózt nem véletlenül szokták a fehérje mellé keverni hanem a magas inzulin reakciója miatt. Ha valaki úgy látja jól,hogy nem tölti vissza a glikokén raktárait akkor az tegye azt, de ez csak egy egyszerű kérdésnek indult.
2012. ápr. 20. 22:40
 12/15 anonim ***** válasza:

A drasztikus inzulinreakció kibabrálás a szervezettel. Ennek megértéséhez nem elég 1-2 dolgot olvasni, sőt tizenhárom-tizennégyet sem, de a jó pap holtig tanul..!


Amit csináltok azt egyetlen régebbi testépítő magazinban, vagy világklasszisok által írt könyvben nem találni, szintén nem véletlenül! Korántsem állítottam, hogy a kiürült glikogénraktárakról ne kellene gondoskodni, a hogyanját kifogásoltam.


Úgy vélem te az a típus vagy, aki leragad bizonyos aktuális trendeknél függetlenül attól, hogy ez ésszerű-e.

Ezt hívják mezőfüggő gondolkodásnak.


A vitából kiszálltam.

2012. ápr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem kell megsértődni azon, ha nekünk más a véleményünk.

Rengeteg cikk szól erről és te mint egyedüli harcosa ennek a dolognak beírsz ide és elvárod, hogy inkább neked higgyünk úgy, hogy közben semmi alternatívát nem mondtál, hogy akkor mégis mit kellene edzés után enni.

Azzal egyetértek, hogy bármi más időpontban nem ajánlatos a nagy inzulincsúcs mivel ez zsírraktározást eredményez.

Egyedüli előnye a súlyzós edzés utáni időpont, mikor le vannak ürülve a glikogénraktárak, ilyenkor nem lesz zsírraktározás, hiszen a kiürült helyeket töltöd fel. Én így látom és ez tapasztalat is, nem csak elméleti gyúrogatós vagyok. Ezt ne vedd magadra, de sokan csak fejben elemzik a dolgokat, de én bármikor kész vagyok akár veled is egy edzésre és meglátod, hogy milyen sz@r formát hoztam össze az általad vitatott gyors ch-kal.:)

2012. ápr. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Montez megtisztel a válaszod.

A véleményem erről ez volt az oldalon: "Azonban jó tudni, hogy tréning után a lemerült glikogénkészlet pótlására ilyen mennyiség ugyan elég,..." Nem az esetleges zsírraktározás végett kifogásoltam az eljárást, döntő oka pont az inzulincsúcs. Mindegy, úgy is kifejtem majd ott, ha valakit érdekel.


Ugyan nem kételkedem, de kíváncsi vagyok a személyedre! Edzőként dolgozom Szfvár-on, ha bármikor arra jársz, egy napijegy fizetve részedre!

2012. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

oks, köszi a lehetőséget.:)

Az oldalt majd még tanulmányozom.

2012. ápr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!