Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen jelentősége van tömegnö...

Milyen jelentősége van tömegnövelésben a tápkiegeknek?

Figyelt kérdés
16 vagyok, 2 éve járok rendszeresen konditerembe. Az utóbbi hónapokban elkezdtem rendbe tenni az étrendemet, edzés után fehérjeturmixot iszok szőlőcukorral plussz reggel mégegy fehérjeturmixot. Volna még szükségem valamire? Mekkora jelentősége van, hogy reggel megiszok egy protein shaket vagy helyette benyomok egy kis túrót vagy csirkemellet? Esetleg nagy jelentősége volna az edzés utáni dextróz helyett, ha Vitargot vagy vmi hasonlót tolnék? Az étrend a legfontosabb tényező, úgygondolom, de tényleg ilyen fontosak a kiegek? Az edzés utáni fehérje ch, gondolom a gyors felszivódás miatt kell, de a reggeli protein vagy a dextroz helyetti más kieg fontos lenne??
2012. ápr. 7. 12:34
 1/3 Zakathol ***** válasza:
A kiegnek akkor van jelentősége, ha nem tudod a szükséges tápanyagokat szilárd étkezéssel bevinni, plusz ugye az edzés utáni időpont. A többibe nem szükséges - ha tudsz helyette úgy enni. Túrót azért reggel nem ajánlanám, mert az lassú felszívódású fehérjét tartalmaz, reggel viszont az éjszaka relatív tápanyaghiányba kerülsz, amit reggel érdemes minél hamarabb pótolni. Ezért talán nem baj, ha reggel is a zabpelyhes reggelidet fehérjeturmix-al öntöd le.
2012. ápr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Reggel szójaprotein beleférne? Azis gyors felszivodásu és nincs nagy keretem. Hobbi szinten belefér? Vagy feltétlen a tejsavó kéne?
2012. ápr. 7. 13:16
 3/3 Zakathol ***** válasza:
Hobbiszinten én úgy gondolom, simán belefér.
2012. ápr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!