Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez így jó lesz? Jó alakom lesz?

Ez így jó lesz? Jó alakom lesz?

Figyelt kérdés

Van egy kis feleslegem (jobban szólva formásodnom kellene) a hasamon és nem tetszik a fenekem sem. Tehát szeretném magam "kisportolni". Most elkezdek egy diétát, de még nem fogok tornázni, mert beteg vagyok, aztán mikor kigyógyultam, akkor elkezdek járni futni minden nap (eddig bicikliztem,úgy adtam le 15 kg-t, de azt már unom), és erősítő gyakorlatokat végzek. Ez így ok? mennyi idő múlva lehet majd észrevenni? Édességet nem eszek, se cukros üdítőket, de kenyér helyett mit egyek? (teljes kiőrlésűt, magvakkal szoktam enni)

előre is köszi

19/L és 165 cm/51 kg

Előre is köszönöm


2012. márc. 24. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogynod már semmiképpen sem kell!

Formásodni úszással lehet szerintem a legjobban, mert az az a mozgásforma, ami az egész testet egyenletesen átmozgatja, és az izomzatot sem erősíti meg.

Ezen kívül persze rengeteg séta, gyaloglás, kirándulás...

Ha szeretsz futni, akkor oké, de óvatosan, mert az a térdnek, bokának, deréknak... is megerőltető, szóval jó cipőt vegyél, és lehetőleg keress futópályát, vagy füvet.

Az étrended jónak tűnik, de fogyni már ne akarj, a formásodáshoz is kell energia.

2012. márc. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

az a helyzet, hogy én így még magamat picit kövérnek látom, de valószínűleg azért, mert formásodnom kell. Futni füvön és földúton terveztem, de nem tudom, hogy fog-e majd menni, mert egy évvel ezelőtt is elkezdtem, de muszáj volt abbahagynom csipőfájdalom miatt (jó volt a cipőm). De most megint megpróbálom. a gyaloglás, turázás is jó? (mert imádok túrázni és a környékünkön sok a hegy)

2012. márc. 24. 09:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont semmiképp ne fuss! Komolyan! Tényleg megterheli az izmokat, és lehet, hogy évek múlva derül csak ki, hogy milyen gondot okozott. Ha már most fáj, akkor ez azt mutatja, hogy nem kéne futnod. Tudom, hogy milyen ez, mert nekem meg sajnos derékproblémáim vannak, és már gimis koromban is megmondta az orvos, hogy eszembe ne jusson futni/kocogni.


Persze, a túrázás tökéletes! :) Valójában minden mozgás az, hiszen a lényeg azon van, hogy az ember ne otthon üljön, hanem menjen, mozogjon... A túrázás (hegyekbe), ahol kicsit még felfele is kell mászni, az kifejezetten jó. :)


Amúgy én is 165 cm vagyok, és ugyanígy voltam, mint te! 60valahány kilóról indultam, és egyre csak fogyni akartam, hogy majd akkor tuti jó alakom lesz. Na, hát 47 kilósan már látom, hogy sajnos, aki körte, az körte is marad, a fogyás ellenére. :(

Szóval ne fogyj, hanem mozogj! :)

2012. márc. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, öröm látni, hogy ilyen kedves emberek is vannak mint te :)
2012. márc. 24. 09:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Kenyér helyett ehetsz abonettet, de mivel formásodni akarsz bőven belefér a teljes kiőrlésű kenyér is.

Én nem tudom mi alapján mondja az előző válaszoló, hogy jó az étrendet én csak annyit látok, hogy diétázol. Ez nem mond nekem semmit.

Vigyél be napi 150-160g fehérjét minőségi szénhidráttal és zöldséggel. Este csak fehérjét egyél.

2012. márc. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, fehérjével mindig bajban vagyok, mondjuk pl. vacsira eszem csirkemellfilét natúran, ehhez ehetek salátaleveleket, zöldségeket? Vagy csakis fehérjét ehetek hozzá?
2012. márc. 24. 09:42
 7/9 A kérdező kommentje:
hülye vagyok, hisz leírtad!!! Bocsiii :)))
2012. márc. 24. 09:43
 8/9 anonim ***** válasza:

A testsúlyod teljesen rendben van. Én 154 centivel vagyok 50 kiló, igaz, én rendszeresen sportolok, de így is vékonynak mondanak! Persze ettől még lehet, hogy van rajtad felesleg, de teljesen felesleges elhagynod a kenyeret. Amúgy is óvatosan a diétákkal, ugyanis a vitaminhiány is nagyon veszélyes lehet.

A futás oké, csinálhatsz mellé comberősítő, popsierősítő gyakorlatokat. Az úszás nagyon jó erre a célra, járhatsz túrázni (hegyet mászni), lépcsőzz.

2012. márc. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2012. márc. 26. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!