Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyit ér a konditeremben...

✮ʝօк&# kérdése:

Mennyit ér a konditeremben eltöltött idő? (Lent)

Figyelt kérdés
Úgy értem, a képességeink fejlesztésében mennyit ér? Azért teszem föl a kérdést, mivel a környékünkön nagyon divatba jött a "megyek kondiba aztán félév múlva a földbe döngölök mindenkit" felfogás, tehát már egyre nehezebb olyan barmok között élni akik nem fogják fel (vagy nem akarják felfogni) hogy a testépítés nem készít fel egy zombi apokalipszisre. Főként azért idegesít mert sosem jártam konditerembe, mégis nekem kell tanítanom egy-két gyökért, akik azt hiszik hogy szar és ritkán végzett munkával (kajáról nem is beszélve) majd megváltják a világot.Tehát pl. egy haladó fegyencedzés vagy 1 évnyi közepes eredményű kondizás ad több dolgot összességében?

2012. márc. 17. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Három külön dologról van szó:

1. Testépítés

2. Erősítés

3. Harc


Persze vannak átfedések, de egy erős emberen nem feltétlenül púposak az izmok. Egy kigyúrt állat meg nem feltétlenül fog leverni mindenkit. Szóval először eldöntöm, mit akarok, és utána választom meg az ahhoz vezető edzést/étkezést. Tehát legeslegelőször agyra kell gyúrni egy kicsit.

2012. márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ez a kérdés jó
2012. márc. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ne taníts senkit.

tanácsot se adj soha.

ha valaki mégis nagyon kérné tőled,akkor elmondhatod a tapasztalataidat.

ha biztos vagy a dolgodban,akkor nem szorulsz rá a környezeted megerősítésére és nem idegesít a butaságuk,hozzá nem értésük,más céljaik.

szóval feleslegesen foglalkozol velük.

2012. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Számos olyan ismerősöm van, aki erőteljesen kondizik, de ha megkérném őket hogy csináljanak 5 fekvőtámaszt, abba is bele halnának. Nagyon sokuk el van kényelmesedve, csak bele fekszik a súly alá, azt nyomja föl-le, állóképességük is a béka segge alatt van. Egy hónapig jártam én is kondizni, de semmi értelme sem volt. Nem akartam semmilyen szert szedni, az étrendemen változtatni. Ne feledjük el azért, hogy az ókori spártai harcosok sem jártak el gyúrni, csak a saját testükkel edzettek, és mégis kemény harcosok voltak.
2012. márc. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy azt az időt hogy töltöd el, mert el leeht tölteni kemény edzéssel is, meg el lehet tölteni beszélgetéssel is. Nálunk az osztályból 5en jártunk kondizni rendszeresen, ebből 3an állandan pofáztak, unalmas lett így áttértem az otthoni edzésre. Amire nekem kell azt itthon is el tudm érni + megmarad a kondibérlet ára + egy kis idő is :)
2012. márc. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért van edzés és edzés között is hatalmas különbség!

Egészen más a tökéshajerősítő gépeken bohóckodni mint egy kemény guggolást vagy felhúzást csinálni.

Teremben igenis lehet valaki kemény és tömör erő - persze ez még nem elég ahhoz, hogy valaki jó bunyós is legyen, az más téma. Edzés terv kérdése. Lehet nagyon sok erőgyakorlatot beiktatni - guggolás, felhúzás, fekvenyomás- illetve még több sajátsúlyos gyakorlatokat- felhúzás, tolóckodás.

Plusz azért nem árt eljárni aerob edzéseket végezni- hogy ne tunyuljon el a delikvens és majd idővel a nagy tömeg ellenére is mozgékony és rugalmas legyen.

Meg persze nem kell csokit zabálni :)

2012. ápr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért van edzés és edzés között is hatalmas különbség!

Egészen más a tökéshajerősítő gépeken bohóckodni

2012. ápr. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TOMAtm ***** válasza:

Mennyit ér a konditeremben eltöltött idő?

1:genetika - nagyban befolyásolja azt h mennyi idő alatt mekkora eredményre számíthatsz.

2:edzés-pihenés - a jó edzésterv,a jól végrehajtott gyakorlatok és a megfelelő pihenés elengedhetetlenek.a tipikus 'lemegyek gyúrni'(mászókázok mint hannibál és én leszek a gettókirály)...ez teljesen komolytalan.

3:étkezés - nagyon fontos rész.az vagy amit megeszel.krumplifőzelékből nem lesz izom.egy profi étrend 4-5 ször annyiba kerül havonta mint amit egy átlag halandó költ erre.

4:kiegészítők - drámai eredményjavulást érhetsz el velük,általában a pénztárca szab határt ennek is.

6:koksz - hamár azon a szinten vagy h ezekhez nyúlsz(többéves tapasztalat stb)akkor megint csak egy másik világot ismersz meg általuk.ahogy Barbarossza kapitány mondta:ez már a szörnyek világa.

Röviden ennyi a hozzáfűznivalóm.

2012. ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ahelyett hogy hülyeségeket kérdezel végezhetnéd a valamelyiket a leírtakból..
2012. máj. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mit végezhetnék egész pontosan? :)
2012. máj. 10. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!