Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy tudnám elérni hogy a sok...

Hogy tudnám elérni hogy a sok futóedzés mellett a konditeremben eltöltött óráknak az eredménye is látszódjon?

Figyelt kérdés
Középtávfutó atléta vagyok és elég sokat edzek, így hiába kondizok, a felszedett izmokat is ledolgozom a sok futással. Hogy tudnám azt megcsinálni hogy edzés közben ne az izmok lebontásából nyerje ki a szervezetem az energiát? Mit kéne ennem hozzá?(edzés előtt szoktam enni pár gram krumplicukrot-->összetett szénhidrát, azt mondják jó, de annyira nem vettem észre a hatását)
2009. máj. 16. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy! A futók (sprinterek kivételével) ezért sosem nagy darabok.. ez egy ilyen dolog. De ha a kondizást alárendeled a futásnak, akkor annak több haszna van: pl guggolásból nem 8-10-et csinálsz nagyon nagy súllyal, hanem dinamikusan és pörgősen 15-20-at, stb. Ezzel robbanékonyabb leszel, és ez kell neked.

EGyébként nem tudom a krumplicukornak mi értelme (szerintem semmi!), megfelelő táplálkozásnak ellenben lényegeesen több értelme lenne, testépítő oldalakon alapismeretekben találsz leírást h miről beszélek. (ha érdekel guglizd ki) Egyébként multivitamin, fehérje, aminosavak.. Ezek segíthetnek minimalizálni az izomvesztést

2009. máj. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

nagyon-nagyon sok fehérjét fogyassz, és ügyelj rá, hogy futás előtt-közben mindig legyen cukor a véredben. Így békén hagyja a zsíranyagcseréd az izomzatodat.

Nem kis mennyiségekről beszélek, mert ez az edzésmennyiség nagyon sok utánpótlást igényel. Nem könnyű...

Tudom, mert sorstársad vagyok, csak én lány.

2009. máj. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!