Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miből áll egy jó intervallum...

Miből áll egy jó intervallum edzés?

Figyelt kérdés

Most nézegettem utána az intervallum edzésnek, és olvastam hasznosabb mint az aerob, meg hogy zsírégetésre is ez a legmegfelelőbb módszer, de sajnos arról nem nagyon találtam információt, hogy miből áll egy ilyen edzés, miből állhat.

Segítséget kérnék tőletek, hogy ki alakítsak egy jó intervallum edzés-t, amit esetleg otthon is tudok alkalmazni :)


ELŐRE IS KÖSZÖNÖM a tanácsokat, segítséget ! :)


2012. febr. 15. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Otthon is tudod alkalmazni, abból áll, hogy egy 20 perces aerob jellegű gyakorlatot csinálsz pl. szobabicaj, kocogás, ellpszis tréner, ugrálókötelezés és úgy hajtod végre, hogy felváltva végzel egy magasabb intenzitású (1percig) és egy alacsonyabb intenzitású részt (kb 1,5 percig), majd megint magas intenzitású szakasz és így tovább 20-25 percig.

Itt van rá egy cikk:

[link]

2012. febr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod ! :)


Szerencsére nincs rajtam sok fölösleg, elég erősen elkezdtem edzeni az utóbbi hetekben, sok hasprés, fekvőtámasz, súlyzó, de tanácsolták, hogy ez nem minden, először is, zsír égetnem kell, ahhoz meg az intervallum edzést tanácsolták :)

kb egy 10 kiló zsírt kéne leadni az egész testemről, sajnos nincs futó padom, ha egy kicsit jobb idő lesz, akkor majd elkezdek futni ! :)

Konditerembe kéne nagyon elmenni, csak sajnos minden barátom lusta hozzá, egyedül meg nem a legjobb, meg félek is, hogy ott a sok izmos fitt nagy ember csak lenézne engem :)

2012. febr. 15. 15:52
 3/12 anonim ***** válasza:
Senki nem nézne le szerintem, menj le nyugodtan egyedül is. :)
2012. febr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Intervallum edzés nem kezdőknek való. Az intervallum nag intenzitású részét meg gy értsd, hogy a cél, hogy abban rohadt szarul érezd magad. Az alacsony intenzitás meg majdnem teljes pihenő. Kezdőként valószínűleg jobban jársz 50-60 perces aerob mozgással unalmasabb, de kényelmesebb és jobban elviselhető.

a konditerembe meg nyugodtan lemehetsz egyedül is, aki tényleg edzeni megy az nem nagyon fog veled törődni.

2012. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm !:)


és egy könnyebb aerob edzés, amellyel bevezetném az intervallum edzést, milyen gyakorlatokat követel? :)


igaz, sokan mondják tévhit, hogy a sok izmos, és fitt ember, lekezelően bánna a "kezdőbb" egyénnel a konditeremben :) nekem pont azt kéne, hogy valaki kicsit figyeljen rám, mondja mi a legjobb, ugye a legjobb egy személyi tréner, vagy edző.. de az meg nem kevés pénz ugye :)

2012. febr. 15. 16:04
 6/12 A kérdező kommentje:

találtam most egy videót, amivel az alsó hasizmos is tudom fejleszteni : http://www.youtube.com/watch?v=v6t0V-kEbp0


szerintetek ez jó ? :)


mert a haspréssel úgy figyeltem meg, hogy inkább csak a mellkasom alatt dolgozik az izom, ott a hetek alatt már kezd is látszani az első 2 kocka elég gyenge, és halvány megnyilvánulása, de ez már hatalmas siker élményt nyújt, viszont alul az alsó hasizmomon még nem nagyon látszik, csak egy kis "uszógumi" amit úgy éreztem hogy ezzel a gyakorlattal, meg tudtam mozgatni :)

2012. febr. 15. 16:06
 7/12 anonim ***** válasza:
A hasizmod alsó részéről (mert nincs olyan, hogy alsó hasizom) a zsírt nem tudod hasizom gyakorlatokkal eltüntetni, ahhoz kell a diéta és az aerob mozgás és akkor majd látszik az alsó rész is.
2012. febr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged, és a tanácsod :)


Aerob edzés alatt mit értünk ? könnyebb gyakorlatokat ? mint pl futás, ugrálás, guggolás, stb ? :)

2012. febr. 15. 16:43
 9/12 A kérdező kommentje:

jah és szomorú, hogy nem lehet szerkeszteni, most jutott az eszembe, hogy a diétát úgy kéne "összeszerkesztenem" hogy több fehérje, kevesebb szénhidrát ?


nálam sajnos eddig annyiba maradt a zsírégetés, hogy hetek óta rá szoktattam a gyomrom a kevés étkezésre, napi egyszer, max kétszer de akkor már valami nagyon jelentéktelen dolgot, nekem mindig így ment a lefogyás, ha nem ettem.. sajnos annyira érzékeny vagyok a hízásra genetikailag szerintem, hogy amint elkezdek többször rendszeresen enni, már egyből kezd is meglátszani egy idő után. : \

de szerencsére most a kevés étkezéssel már elértem azt, hogy 2 szelet kenyér után nem is fér belém több, és órákig nem is érzem, hogy éhes lennék :)

2012. febr. 15. 16:45
 10/12 anonim ***** válasza:

Az aerob edzés: szobabicaj, kocogás, ellipszis tréner, ugrálókötelezés ,lépcsőzőgép, ilyesmi.

Olvasd el az alapismereteket, ebben benne van a kaja is, alul van tovább gomb is:

[link]

2012. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!