Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok a csukló védésér...

Mit ajánlotok a csukló védésére ilyen CrossFit jellegű edzés végzésénél?

Figyelt kérdés

Már jó pár éve csinálom az ilyen kombinált edzéseket, tehát, hogy súlyokkal és saját testsúllyal is edzek.

Már egy ideje érzem a szükségét egy csukló védőnek. Bandázson gondolkoztam, de nem lenne az túl szoros? Betudnám hajlítani attól még a csuklómat?


2012. febr. 5. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmit sem ér. A gond a technikáddal van. Ha bárminemű edzéstől csuklóbántalmat tapasztalsz, akkor rosszul végzed az edzést, vagy túl sokat csinálod.

Ha meg egyelőre még nincs ilyen bajod, ha jól edzel, nem is lesz.

2012. febr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lehet benne valami. Ez a gyakorlat, amiről szó van, különben az ún. "Dip". ( [link]

Mindig ott edzek, ahol perpillanat vagyok, ez mostanában a suli, mivel koleszos vagyok. Ezt a gyakorlatot ilyen ugró szekrények végére támaszkodva végzem. Szóval szerintem abban lehet a gond, ugyanis nem túl kényelmes. De nagyon szeretném továbbra is végezni ezt a gyakorlatot, mert nagyon hatékony, de hát nincs ilyen jó kis rudam, mint ami a rajzon van.

2012. febr. 7. 09:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt faluhelyen tolódzkodásnak hívják. :D

Tenyéren támaszkodva még nehezebb, mint rúddal. Nem lesz tőle semmi bajod. Egyedül akkor árthat a csuklódnak, ha túlzásba viszed. Ha megfájdulna, akkor egy darabig pihentesd és utána vegyél vissza a volumenből (össz-ismétlésszám edzésenként). Amíg nincs ilyen bajod, nyugodtan végezd, ahogy addig is!

2012. febr. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!