Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fegyencedzéssel elérhető...

Fegyencedzéssel elérhető erőnlét? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval azt szeretném kérdezni hogy el akarom kezdeni a fegyencedzést, konditerembe egy ideje járok.Nem érzem hogy szereztem volna erőnlétet.. csak az izomzat látszik, azért is érdekelne mert tömeget növelek, és szálkásításra is.De ha csinálom akkor erő is lessz bennem? szükségem lenne erőre is olyan környéken lakok egyrészt másrészt meg jó ha van erő tehát ad erőt a fegyenc edzés?
2012. febr. 1. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Bár én nem vagyok egy nagy kondis tudós, de 3 évig lejártam edzeni és elég jól néztem ki annak ellenére, hogy nem szedtem semmit sem mellette, csak a kajám normális volt. De! én is ugyanazt éreztem amit te: felszedtem jó pár kiló izmot, de mégsem éreztem magam erősnek. Aztán otthagytam a kondit és otthon kezdtem el edzeni súlyzók nélkül, csak húzóckodtam meg sokféle fekvőtámaszt nyomtam meg ilyenek és pár hét után éreztem azt amit 3 év kondi után sem, mégpedig azt, hogy kezdek erősödni, így megmaradt az izmom is meg erős is lettem a saját súlyos edzés hatására. Nekem ez volt a tapasztalatom. Szép napot!
2012. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, nagyon jól erősít a fegyencedzés, főleg, ha súlyterheléssel csinálod a fekvőket, húzódzkodásokat.

Egyszerre nem tudsz viszont szálkásítani és tömeget növelni, mert az egyikhez kalória deficit kell, a másikhoz kalória többlet.

A fegyenc kiegészítve súlyzós edzéssel a tuti.:)

2012. febr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! sajnos nincs itthon huzóckodós cuccom de a kondiba van ugyhogy megvan oldva a dolog. Köszi mégegyszer!
2012. febr. 1. 13:52
 4/8 anonim ***** válasza:

mark86


Első válaszoló,3 évig ugyanolyan súlyokkal dolgoztál mint kezdetekkor?

2012. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha a konditerem nem adott erőt, a fegyenc se fog...
2012. febr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért, a súlyzós edzéstől nincs benned erő? Mert akkor elég béna lehet az edzésterved.
2012. febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem azt mondom... hanem hogy amekkora a kezem nem érzem hogy lenne akkora erő benne nem kell félre érteni nem szedek semmien szert nem is fogok nem is szedtem.
2012. febr. 1. 15:42
 8/8 Orfeus ***** válasza:

Ezt írja le a fegyencedzés, hogy lehet akármekkora, egy Bruce Lee féle forma lazán begyaláz, mert a fegyencedzés olyan izmokat megmozgat, amit te a kondiba sose fogsz tudni, de minden egyes kis izom közrejátszik pl. legyen példa a fekvenyomás. A fekvenyomás eléggé izolált, mert ugye a kondiba megvan hogy "mi mire megy", tudom, mert én is nyomtam egy jóidejig... És abba a problémába ütköztem mint te...


Tehát ha megnézed, akkor az embernek több mint 200 izomzata van, amit a kondiba izoláltan akarnak gépekkel elérni. De az igazi erő abban rejlik, hogy a legkisebb, a sejemrambók szerint "lényegtelen" izmokat is megerősíti. Lehet hogy nem látszik, de inkább kérnék egy fülest egy 100-110 kilós kondis állattól, mint egy 80-90 kilós fengyencestől... Mert legalább 2* akkorát üt... 2* olyan gyorsabb, sokszor olyan kitartóbb...


Én is olyan környéken lakok sajnos, ahol sok a "roma származású magyar fiatal".... Aztán itt elég elterjedt a box, és a thai box, és így valahogy meg kell védeni magát az embernek, ha partyba betalál ilyen veréb. Harmcűvészet téren sem panaszkodhatok, hiszen évek állnak mögöttem szerencsére, de sosem éreztem akkora erőt magamban, mint amikor nekiálltam a fegyencedzésbe, olyat rúgtam mint a ló, nevetve lenyomtam a heti 3 edzésegem, továbbá 3 fegyencet, és kajak olyan lettem mint egy terminátor. Ez 1-1,5 év volt, de előtte is hihetelenül jó kondiba hozott, tehát ha újra kéne kezdenem, akkor hamarabb elkezdem a fegyencedzést.



Azt tudom ajánlani, hogy amikor elértél a kondiba olyan szintet, ami neked már megfelel, pl. a görög ideál (a kar olyan vastag mint a nyak, legalábbis megközelítőleg), akkor hagyd a kondit, és csináld a fegyencedzést. Hidd el, olyan erő lesz benned, mint egy bikában, nem fog megállni előtted senki...


Tehát az első vélményadónak adnék igazat, tapasztalat, és biológia.... Át kell alakítani a kondis izolált izomzatot rugalmas, beton kemény, kitartó izomzattá, és akkor lesz gyalázás...

Az inaid megerősödnek, ami a kondi során nem erősödött, gyorsabb, rugalmasabb leszel, és izom is épül.

2012. febr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!