Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot ajánlanátok...

Milyen sportot ajánlanátok egy 15 éves fiúnak, aki a térdeit nem terhelheti?

Figyelt kérdés

Most vagyok 15 éves, és már másfél éve nem tesizhetek, mert valami csont nem tudott rendesen kifejlődni a térdeimben a gyors növekedés miatt. (Slatterom van.)

Azóta nem is sportolok; csak néha túrázok, fahordás, kutyasétáltatás...

Most viszont szeretnék valamit mozogni, nem szeretnék teljesen elpuhulni..

A kondizás már a terveim közt szerepel egy ideje..

Mit sportolhatnék még mellette?


2012. jan. 24. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Kajak, kenu
2012. jan. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Úszás a legjobb.
2012. jan. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

9 évig úsztam, de amikor kialakult ez a betegségem, azt is abba kellet hagynom, mert utána mindig fájt a térdem.

Kajak/kenu pedig sajnos nincs a közelben; illetve az egyikben térdelni kéne, amit nem tudok.. :/

De köszönöm a válaszokat, várom a többi ötletet!

2012. jan. 26. 14:26
 4/7 anonim válasza:
51%
sakk
2012. jan. 28. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem így is elmehetnél úszni, csak többször kevesebbet. És ne békaúszásban ússz, hanem gyorsban, akkor nem csavarodik a térded. Aztán úszhatnál 1-2 hosszt láb nélkül is. Ez az a sport, amivel a legkevésbé terheled az ízületeidet. Nagyon formás felsőtestet lehet elérni úszással. De te érzed mennyit bírsz egyszerre. A kondi is jó, mert össze tudod válogatni a gyakorlatokat, amik neked megfelelők.
2012. jan. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Vannak direkt ilyen izületi gondos embereknek vizitorna, keress rá hogy hogy van az ilyen. Általában termálfürdőkben szoktott lenni. És sokat segít is
2012. febr. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sajnos termálfürdő sincs a közelben.. Egyelőre bőszen kondizom..

Nyárra pedig szüneteltetem a "terápiát" szerintem, elkezdek majd futni..Talán nem lesz mégnagyobb bajom tőle..:/

2012. febr. 20. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!