Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért okoz gondot olyan sok...

Miért okoz gondot olyan sok embernek a Fegyencedzés értelmezése?

Figyelt kérdés

Szinte naponta születnek itt új kérdések a Fegyencedzéssel kapcsolatban, és lényegében az összes olyan részletekre irányul, amik világosan kifejtettek a könyvben, mint például, hogy "Akkor hányadik lépéssel kezdjem?", vagy "Akkor most hányszor kell edzenem egy héten?", illetve "Most akkor minden edzésen meg kell csinálnom az összes lépést, de hogyan, amikor még nem megy?".

Szerintem az a gond, hogy a legtöbben csak felcsapják a könyvet, elolvassák a gyakorlatok leírását, esetleg még ez edzéstervekig elfajulnak, a többit pedig csak átfutják vagy még azt sem. Pedig a Fegyencedzés egy remekül felépített kézikönyv, ami mindent nagyon alaposan és világosan megmagyaráz. Mindössze annyi lenne a teendő, hogy elejétől a végéig mindent alaposan elolvasnak belőle.

Vélemény?


2012. jan. 7. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
nem tudnak olvasni. és többségük írni sem igazán.
2012. jan. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kedves Aczél, mindenféle rosszindulat nélkül... Egyetértek Veled. :) Nyilvánvaló, hogy az efféle, komolyabb szakkönyvekhez kell némi rálátás a témára, és persze megfelelő intelligencia. Ezért van az, hogy például én váltig állítom, hogy a kettlebell-technikák helyes kivitelezésének megtanulásához elegendő a Kezdd el a Kettlebellt! szerint haladni, nem kell a vezetett edzés, de sokan képtelenek rá, hogy megtanulják belőle, bármennyire is érthető és zseniális felépítésű Pavel könyve.
2012. jan. 8. 00:07
 3/7 anonim ***** válasza:

a lakosság többségének a saját súlyos gyakorlatok megtanulásához sem ártana edzői segítség. és akkor még bejön a képbe, hogy bizonyos edzők mekkora figyelmet fordítanak a helyes erősítésre.. én x év karate alatt, amennyi felülést megcsináltam edzésen és otthon, mindenféle helyes végrehajtásról szóló instrukció nélkül..

az más kérdés, hogy már van eszem, és tudok mondatot értelmezni, plusz van már egy bizonyos fokú mozgáskoordinációm. de ez nincs mindenkinek, sajnos ez tény. és speciális erőgyakorlatokkal igen nagy sérüléseket is lehet okozni, szóval ezek már rég nem egy kis hagyományos fekvőtámasz szintjén vannak (apropó, hosszú idő alatt még ott is a homorúan tartott hát például nem biztos hogy jó..) ezekkel aztán le lehet sérülni. még a kettlebellről tudom elképzelni ezt leginkább, mert ugye az dinamikus mozgás is, súllyal.

2012. jan. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az emberek jelentős része funkcionális analfabéta, el tud olvasni bármit, de ez semmilyen értelmezési folyamatot nem indít meg az agyában. Én már előre látom, hogy amikor április-májusban megjelenik a Fegyencedzés II magyarul is majd jönnek az ilyen kérdések "most melyik a jobb a fegyencedzés I vagy a fegyencedzés II"
2012. jan. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, a funkcionális analfabetizmus valóban nagyon nagy probléma. Pusztán azért van, mert az emberek nem olvasnak, úgy általában semmit, ami fejleszthetné a szövegértésüket.

Aczél, alapvetően egyetértek, mert valóban nagyon jól jön az edzői segítség, de szerintem megfelelő tapasztalattal és rátermettséggel megtanulhatók ezek a technikák jó szakkönyvekből.

2012. jan. 9. 15:21
 6/7 anonim ***** válasza:
én is megtanultam a két "paveli gyakorlatot" szerintem egészen szabályosan kivitelzeni, tudom én, hogy nem lehetetlen. de Te még mindig "túl" sok tisztelettel állsz az emberekhez, pontosabban túl sokat vársz tőlük. képességeik felett.. attól, hogy valahogy leérettségiztek, még nem következik, hogy alkalmazni tudnak leírt és elolvasott dolgokat. ezt mutatja a gyakorlat.
2012. jan. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Persze, ez természetes, Aczél, a rátermettség és az intelligencia értelmezését nem végzettséghez kötöttem.

Viszont be kell hogy látom, igazad lehet. Szerintem igazat szóltál rólam, valóban talán túl sokat várok az emberektől ebből a szempontból. Ezek szerint ezeket a kiváló szakkönyveket úgy kell kezelnem, hogy aki képes rá, az használhatja őket teljesen önálló tanulásra, hiszen önmagukban nagyon is alkalmasak rá, aki pedig nem képes, az edzői segítség mellett remek és hasznos kézikönyvként bújhatja őket.

Köszönöm, hogy rávilágítottál!

2012. jan. 10. 13:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!