Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot ajánlanáto...

Milyen küzdősportot ajánlanátok nekem? 21/L

Figyelt kérdés

Elég sok stressz ér mostanában és úgy vettem észre,hogy olyan testmozgással amiben küzdeni, ütni , kicsit durvulni lehet az megnyugtat.

Milyen sportot ajánlanátok nekem?


2011. dec. 10. 23:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
elfelejtettem írni,hogy 160 cm vagyok és törékeny testalkatú vagyok, tehát pl nem szeretnék szumózni.
2011. dec. 10. 23:48
 2/16 anonim válasza:
Birkózás az ágyban velem te kis törékeny;-)
2011. dec. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

Judo, Aikido, Karate, Kung-Fu, BJJ


A box,mma,muay-thai meg hasonlók azok túl férfiasak és kemények szerintem.

Szerintem táncolj inkább vagy valami ilyesmit, az nőies.

2011. dec. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
amm... nem is tudom. én Tae Kwon Do-zok (fekete öv) és kyokushin karate-zok (zöld öv) . attól függ hogy mennyire vagy hajlékony. a Tae Kwon Do az eléggé lábtechnikás, a karate meg erőteljesebb.én a Tae Kwon Do-t ajánlanám.
2011. dec. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kick-box (már van külön nőknek), vagy brazil jiu jitsu. De inkább valami harcművészetet tanulj, mint japán jiu jitsu, wing tsun, tai jitsu. Nem törnek össze, ugyanazt a célt eléred velük, és hosszabb távon hatásosabb.
2011. dec. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
És aikido természetesen.
2011. dec. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
tudtok helyeket is ajánlani,ahol ügyesen tanítják?
2011. dec. 11. 00:24
 8/16 anonim válasza:
ha karate ra gondolsz akkor a szolnoki banzai kiokushin karate klubb a legjobb.
2011. dec. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
pesti vagyok.. idáig a tae-kwon-do tetszett a legjobban, őszintén szólva nem szeretnék nagyon agresszív sportot űzni, ahol tényleg ütni kell, inkább valamilyen stratégia szerint mozognék, tudom,hogy ez nagyon furcsán van megfogalmazva, de nem igazán tudom elmagyarázni. a lényeg,hogy harci sport legyen, ahol lehet intenzívebben mozoghatok, de mégsem a szétverés kategória, ahol a földön kergetjük egymást.
2011. dec. 11. 01:22
 10/16 anonim ***** válasza:
Majd meglátod ,ha nem mész nagyon a támadásra akkor a másik áttöri a védelmed és bealáz f@szba . Nekem legalábbis ez Muay Thaiba a tapasztalatom .De eddig bárkivel mentem aikidos stb ő is ha nem ált meg akkor lehetet rugni ahol eléred (persze teret kell nyerni ami egy aikidosnál már nehéz mivel ők azért tanulják nagyon a védekezést meg a kungfusok is jól játszanak a térrel . Egyébként taek won do ba vagy hogy írják is ugyanúgy bedarálnak ha nem tolod eléggé aggresszíven . Rengeteg meccsen lehet látni , hogy van aki csak úgy mozog ide oda és kirugogat elkapják a lábát kivédik és jön a büntetés azok voltak eredményesek akik mentek előre mint az állat (persze ez komolyabb szintű tudás is ) és adtak az ellenfélnek . Volt olyan aki ment előre izomból kicsit előkészített pár rugással és a semmiből egy rugással kb 15 sec alatt K. O.
2011. dec. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!