Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot ajánlanáto...

Milyen küzdősportot ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Szempontok:

-legyen megfizethető

-emberi időben legyen

-legyen jó a társaság

-legyen hasznos önvédelmi szempontokból


Még annyit hozzátennék, hogy nőnemű vagyok.:)


2011. máj. 2. 10:57
 1/6 A kérdező kommentje:
uhh..majd elfelejtettem. Esetleg tudnátok mondani Budapesten belül helyszíneket is?:D
2011. máj. 2. 10:58
 2/6 anonim ***** válasza:

Önvédelmi szempontból nem a küzdősportok a legmegfelelőbbek. Egy önvédelmet tanulni akaró nőnek sokkal hasznosabb egy civil önvédelmi rendszer. Azok viszont piszkosul drágák, és elég kevés a megbízható hely. Az emberi idő mit jelent nálad? A legtöbb ilyen jelegű edzés általában a dolgozó emberek idejéhez van igazítva így az este 6 és 10 óra közti idősíkon mozog. A társaság pedig mindenhol más, egyénfüggő, így ahogy esik úgy puffan. Mi gondolsz jó társaságnak? A laza, viccelődős csapatot, ahol szabadon lehet poénkodni a gyakorlatok között, vagy a normális, figyelmes, de komoly és fegyelmezett embereket?

Ezek alapján semmi hasznosat nem tudok most adni, főleg, hogy a küzdelemhez való mentalitásod és a testi adottságaid nagyon lényegesek, amit szintén nem irtál le.

Elnézést, ha egy kicsit nyers voltam, de sajnos engem undorral tölt el az a pofátlan hozzáállás, hogy az embernek 0 tájékozottság ellenére már pontos szempontjai, sőt, követelései legyenek...

2011. máj. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nos..

1.: Mivel még sosem próbáltam ki semmit, sajnos nem rendelkezem tapasztalattal, így különösebb elfogultsággal sem/akár jó, akár rossz irányban/ egyik küzdősporttal kapcsolatban sem.

2.:Testi adottságok..164 cm magas vagyok. A testsúlyom és az alakom nyilván változik sport közben, így arról teljességgel felesleges lenne információkat adnom. Az állóképességem jó. Futásban, kerékpározásban, úszásban hosszú távon tudom kamatoztatni képességeimet, mivel rövid távon nem teljesítek jól. A karjaim sajnos elég gyengék, a lábaim és a hasizmom viszont erős.

3.: Jó társaság: Nem szeretnék sznobok közé járni, igenis lehessen velük viccelődni, poénkodni. Persze ennek nem kell az edzés rovására menni, érdekesnek találom, hogy nálad csak két véglet létezik.:)))


Lehet, hogy nem vagyok túl tájékozott a témában, de úgy hiszem lehetnek bizonyos elvárásaim, mivel ÉN fizetek azért, hogy tanítsanak. Arra pedig kíváncsi lennék, hogy magaddal szemben is ilyen kritikus vagy-e más témakörökkel kapcsolatban, mert biztosra veszem, hogy nem vagy polihisztor. Remélem kielégítően válaszoltam minden fölmerülő kérdésedre.

2011. máj. 4. 07:22
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Nem is kell, hogy elfogult legyél, csak tartsd nyitva a szemed, nehogy átverjenek.

2. A testsúlyod és az alakod nagyon is lényeges, mert nem mind1, hogy normális alakod van, egy vékonyka piszkafa vagy pedig egy zsíros bálna (az a kijelentésed, hogy ez úgyis változni fog, erre azt utolsóra enged következtetést). Ez utóbbi esetben pedig nem mindegy, hogy mondjuk thai box edzésre mész, ahol rendesen megdolgozzák a testet, vagy pl aikido-ra, ahol általában nincs erőnléti edzés. Az meg nem nagyon tudom elképzelni, hogy hosszútávon jó vagy valamiben, rövidtávon meg elvérzel.

3. Nem csak két véglet létezik,ezek az egymással szemben álló szélsőségek, átfedés van bőven. Egyszerűen csak fontos tisztázni, hogy hülyéskedni akarsz odamenni vagy komolyan veszed (én sem sznobok között edzek, van poénkodás, de ugyanakkor kőkemény fegyelem, ha meg kell csinálod valamit, akkor megcsinálod nem elhülyéskeded).


Végül pedig, kezdjük ott, hogy egy normális helyen azért fizetsz, hogy fen lehessen tartani az edzőtermet és egyáltalán taníthassanak, de nem a tanításért. Egy normális edző általában egy fillért nem lát a te pénzedből, mer minden a felszerelésre és a terembérlésre megy el. Ugye említtettem, hogy az 9nvédelem piszkosul drága. Nos nem mind hogy havi 3000 ft-t fizetsz pl egy judo edzésre, egy komplett tatamis judoteremben, vagy 10000 ft-t kraw magára egy pincében. Meg ahol külön pénzt kérnek azért hogy vizsgázhatsz, ott valami igencsak gyanús. (és itt megjegyezném, hogy a kraw magának sokkal nagyobb a marketing tevékenysége mint a judonak)

Ez az elvárás dolog pedig azonfelül hogy undorítóan sznob dolog, ráadásul még nevetséges is, mert hogy lehet elvárásod valamivel, amit nem is ismersz? Ez olyan mintha én megmondanám a szakácsnak milyen sushit készítsen, közbe meg azt se tudom, hogy azt a nyers halat eszik-e vagy isszák...

2011. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ejha. Tudod mit? Ha méltó vitapartner szeretnél lenni, próbálj inkább agyra gyúrni. Bár az intelligencia eredendő hiányára sajnos még nincs orvosság, de kezdhetnéd azzal, hogy megtanulsz rendesen szöveget értelmezni. Úgy hiszem, amíg nem tettél eleget ezen követelményeknek, nincs miről beszélgetnünk egymással.
2011. máj. 5. 12:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Szánalmas vagy kislányom...

Ilyen hozzáállással hogy akarsz te küzdősportot tanulni? Ideje leszállni a földre, nem körülötted forog a világ. Nem is fecsérlem rád tovább az időmet...

2011. máj. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!