Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősportot ajánlanátok?

Melyik küzdősportot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok és szeretnék elkezdeni valamilyen ázsiai küzdősportot. igazából erősödni szeretnék kicsit meg tanulni valami önvédelem féleséget, tehát nem versenyekre járni és elkalapálni mindenkit. x) melyik sportot ajánlanátok ilyen feltételek mellett?

ezenkívül ha valaki aki bármilyen küzdősportra jár és olvassa ezt a kérdést, szívesen olvasnék tapasztalatokat, véleményeket!

köszönöm! :)


2011. dec. 4. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:

a boxot jól oktatják itthon, de az Brit. a birkózást is jól oktatják, de ezt az egyet nem tekintem lányosnak, és megint csak nem ázsiai.

ázsiai küzdősportokat is oktatnak jól, de ha általánosan beszélünk róluk, akkor meg kell említeni, hogy nem ez a jellemző.


önvédelem: egy szabályokkal korlátozott ringsport soha sem lesz önvédelemre alkalmas. az önvédelem gyakorlatilag harc. valamilyen oknál fogva meg akarnak erőszakolni, ki akarnak rabolni, meg akarnak ölni.. mindegy mi a végcél, fizikai erőszakkal élnek ellened. ebben az esetbe akkor kerülheted el ezt, ha meg tudsz lépni, vagy tudsz dominálni embereken és utána le tudsz lépni.

egy emberen pedig felülkerekedni utcán nem küzdősport kérdése. mert nem úgy történnek a dolgok a való életben, mint ahogy egy sportszerű versengés alatt, tehát ezt mindenképpen verd ki a fejedből, mert nagyon káros tud lenni a hamis önbizalom.


Aczél.

2011. dec. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kyokushin karate, önfegyelmet ad, elszántságot határozottságot, keménységet és nagyon jó technikai hátteret h megvédd magad

v taekwondo a másik kedvencem de ide nagyon ruganyosnak kell lenni

2011. dec. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lengyen inkább harcművészet.Am sztem meg Ju Jitsu vagy Ninjutsu.Ezek tökéletesen alkalmasak önvédelemre.Vagy amit még ajánlani szoktam az a Jeet Kune Do és Kali/Eskrima késharc kombo.A Felsoroltak közül bármelyik jó.Én Thai Boxolok,szerintem ez is érhet valamicskét az utcán.


Aczélra pedig halgass,jó amit írt.

(Mit látok Aczél?Te is felvedted mark86 és Késes Krisz stílusát?)

2011. dec. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

követem a nagyokat.

Vas-szén Keverék.

2011. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az acél nem vas.A vas az vas az acél pedig acél.Mindkettő fém,de nem ugyan azok.(Elvégre a higany is fém mégse hasonlít az alumíniumra.)
2011. dec. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

periódusos rendszer, fémek.

nincs acél. vas-szén ötvözet van :) (persze nem a per. rendszerben) :D

[link]

2011. dec. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!