Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen ilyesfajta küzdősportot...

Milyen ilyesfajta küzdősportot tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és most szeretnék nekiállni küzdősportot tanulni, de annyi van, hogy nem igazán tudom minek álljak neki. Nem pusztakezesre gondoltam, hanem valami olyasmire, amibe botot használnak. Sok filmbe láttam már, de nem tudom mi a neve. Tudom, hogy ebből is több fajta van, úgyhogy légy szíves írjátok le, hogy melyikbe mi a jó, mi az előnye és esetleg miért nehezebb. Előre is köszi!
2011. dec. 6. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:

kali a neve.

bot és késharc.

nőknek tényleg az egyik leghasznosabb,mert nem kell bunyózni,hanem ha valaki veszélyeztet,akkor kiszabod szépen a testalkatodtól,erődtől függetlenül.

[link]

2011. dec. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Kali másik neve az Eskrima.Botharcot inkább ez alatt a név alatt oktatnak,bár a kettő ugyanaz.A másik pedig még a Canne de Combat.Ennek sok ága van.Egybotos,kétbotos,hosszúbotos,eggykezes,kétkezes,stb.......nagyon szép,folyékony,letisztult dolog,nézni is jó.Vagy tanulhatsz kardművészetet is,ha nincs botharc.Pl. Ninjutsu,Kendo,vívás,Shinkendo,stb.....

botból Eskrima,kardból Shinkendo.

2011. dec. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jah,meg persza sok különféle Battojutsu.Nézz utánuk neten,sok minden le van írva.
2011. dec. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kendo-t semmiképpen, az játék fakarddal.
2011. dec. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2011. dec. 7. 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!