Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 35 évesen kezdtem el boxolni...

Carluzzo kérdése:

35 évesen kezdtem el boxolni pár hete és nagyon nehezen megy. Érdemes folytatnom? Lesz ez még jobb?

Figyelt kérdés
Szinte soha nem foglalkoztam semmilyen küzdősporttal, csak konditerembe jártam. Az a fajta vagyok akin van kb 10kg felesleg. Elkezdtem boxolni pár hete de nagyon suta vagyok és nehezem bírom. Azok akik velem kezdték ( fiatalabbak )sokkal ügyesebbek. Egy egy kesztyűzésnél az életemért küzdök, nem bírom levegővel. Van valaki aki ilyen " idős " fejjel kezdte és ha igen akkor mik a tapasztalatai???

2011. dec. 4. 21:20
1 2 3
 1/24 anonim válasza:

ugye az köztudott, hogy az emberi szervezet 24 éves koráig fejlődik dinamikusan, utána pár évig stagnál majd csak romlik az állapota, sajna te már ebbe a szakaszba értél, nehezbben sajátítasz el új képességeket, de szerintem ne add fel.

ha nem az acélod h. versenyezz, hanem h.kondiban tartsd magad, önbizalomra tegyél szert a veszélyesebb szituációkban, akkor tarts ki, ne érdekeljenek a fiatalok. ja és a légszomj: ha eddig komolyan kondiztál akkor tudod mit kell tenned, hogy jó állóképességre tegyél szert, van egy rakás jó könyv ami segíthet, meg vágod ez a roky féle marhaság: sok ugrálókötél futás... na az annyira nem is marhaság, nem véletlenül nyomják a boxolók!

2011. dec. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
45%
1 év múlva is suta leszel. hozzám képest pedig 10 év múlva is, mert beképzelt harcművész vagyok. ettől függetlenül bőven van értelme. kezdve azzal, hogy pár hónap múlva már nem akarsz majd megfulladni edzés alatt. és sok más is, de ha ezeket leírnám még a végén én lelkesítenélek.
2011. dec. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

gyenge az állóképességed.

fejleszteni kell,kb ennyi,ez nem életkor függvénye.

ha küzdősportról beszélünk és főleg az ökölvívásról,akkor a siker legalább 70%ban az állóképességen múlik.

egyébként én is,meg a haverjaim is 30éves korunk körül váltottunk küzdősportra,uh semmi nincs benne.

az edéseiden felül legalább heti 2x kocogj,kettlebellezz,ugrókötelezz 1 órát.

van savasodást kitoló tápkieg is citrulline malete.

és persze,ha jársz edzeni és mellette csinálod vmelyik dolgot még,amit írtam,akkor nőni fog az állóképességed.

2011. dec. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
minden küzdősportolónak ajánlott kocogás helyett vagy az ugrókötél, vagy a ketlebell, illetve ha az én véleményemet is hozzá teszem, akkor az intervallumos futás végzése. a kocogás egy teljesen más, kevéssé intenzív terhelésre készíti fel a testet huzamos ideig, amíg a bunyók intenzív terheléssel járnak, jó esetben rövidebb ideig.
2011. dec. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

31 évesen kezdtem el, előtte kondiztam évekig. Fél év után már versenyeztem, egy év edzés már az első dobogós helyezéseim is megvannak. Az első edzéseken a szart is kiverték belőlem.


ez megnyugtat?

2011. dec. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
ja és még csak annyi, hogy 10 kiló felesleggel az iterval futást lehet, hogy hanyagolnám... kettlebell az jó.
2011. dec. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
akkor jó, jó edződ volt (van) és nem kicsit komolyan csinálod! gratulálok, ez nagyon szép eredmény!
2011. dec. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket, mindenesetre kitartok és remélem javulni fog a mozgásom mert ez így nagyon gáz. Pedig még azt sem mondhatom hogy nem bunyóztam egy jó párszor életemben. Sokszor előfordult de ez most totál más....
2011. dec. 5. 15:54
 9/24 A kérdező kommentje:

A " dobogós " sráctól kérdezném...

MIlyen volt Neked az eleje?

Mikor érezted hogy na most már ráéreztél a dolgokra?

Nem jut eszembe jobb hasonlat de nekem most olyan az egész mikor el volt törve a keze és a ballal kellett mindent csinálnom, SUTA vagyok.

2011. dec. 5. 15:57
 10/24 anonim ***** válasza:
az életben levert emberek és a box teljesen más, ne hasonlítsd össze a kettőt. lehet a box nehezebb ám!
2011. dec. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!