Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van értelme ennyit edzeni?

Van értelme ennyit edzeni?

Figyelt kérdés

Szóval sok helyen olvastam, hogy heti 5-6-7 nap kondizás az nem jó, de arra igazán nem jöttem rá hogy miért??

Heti 5-6x, szoktam kondiba menni, halálra nem edzem magam, de érzem azért másnap hogy van egy kis izomláz, de az nagyon minimális, szóval csak akkor fáj ha megnyomom egy kicsit azt az izomcsoportot. Beszoktam tartani azt h 1 izomcsoportnak 1 nap pihenés kell ahoz hogy regenerálódjon és hogy fejlődjön.

Adataim:

-168cm magas

-51 kg körüli testsúly (hát igen vékonyka vok, de nem is nézi ki senki belőlem h 50 lennék, meg h 50-60-70kg-val is megy szabályosan a fekvenyomás)

-kinézetre eléggé szálkás vok

-nagyon nehezen jönnek fel rám a kilók (de edzésen meg fejlődök, vagyis többet tudok emelni)


Edzésterv:

1. nap: mell és tricepsz, mindegyikből 3-4-5 gyakorlat és 8 ismétlés, néha combozok is

2. nap: hát és bicepsz, ezekből is 3-4-5 gyakorlat és 8-10 ismétlés, itt is szoktam combozni picit

ismétlődik előlről


2011. nov. 20. 15:49
 1/7 dirtboy ***** válasza:
jól értem heti 6-7x edzel és csak ez a két nap ismétli egymást?
2011. nov. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen, de elkezdek beiktatni lábazást meg vállazást is mert felűl már megvan minden, de a lábam az sajnos elég nehezen fejlődik és így vékony(régen atlétizáltam és hosszútáv futó voltam így elég vékonyak a lábaim)
2011. nov. 20. 15:53
 3/7 dirtboy ***** válasza:

ez így baromság ez az edzés, felejtsd el.

pihenő nap feltétlen kell és ennyit csak akkor lehet edzeni ha lazsálsz és nem edzel keményen.


ezt olvasd el és keress az oldalon magadnak edzéstervet és étrendet.

[link]

2011. nov. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
láttam már testépítő edzéstervet.. ha te egy ilyen edzés után 1-2 nap múlva újra edzenél, akkor Te nagyon különleges vagy, vagy koxolsz..
2011. nov. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egész rossz, és gondolom étrend sincs.
2011. nov. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
hát ez elég rossz így.. és nem 1 nap kell egy izomcsoportnak a regenerálódáshoz.
2011. nov. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
egy héten max 3x edzünk. de az olyan legyen, hogy kend el az izmaidat rendesen, utána hidd el,h nem lesz kedved még pluszba edzeni :)
2011. nov. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!