Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kicsit másképp. Hogyan tudnám...

Kicsit másképp. Hogyan tudnám edzeni a hasam?

Figyelt kérdés

nem kockahasra gondolok hanem arra hogy a gyomromba kapott ürtésektöl ne esek úgy össze mint egy óvodás...

az izom fejlesztésen kívűl valami, praktika vagy edzésterv(egyedűl/ társsal)


2011. nov. 17. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
szerinted mitől lesz kemény a hasad?
2011. nov. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szoktatni kell ütésekhez.

eleinte mondjuk minden nap 4 ujjbeggyel kis ütésekkel kopogtasd, napról napra erősebben. de nem kell kapkodni, ha már kellemetlen, azon a szinten csináld. de egy pár hétig szerintem ennél nem kell erősebben..

aztán kézzel mérj rá nagyobb ütéseket, végül kis kézi súlyzóval. az kemény is, elég nagy a lendülete is ha odavágod. itt már hagyj pihenő napokat.

hónapról hónapra jobban fogod bírni, de nem árt időnként edzőtárssal sem kipróbálni, meg edzeni a testet.


a másik, hogy tanuld meg tompítani az ütést. bárhonnan is jön egy ütés, ha időben reagálsz, és persze van aki ezt megtanítsa neked.. akkor le lehet úgy fordulni, hogy az ütés erejének 50-90%-a elvesszen. tehát még ha van is kontaktus, akkor is legyengül de legalábbis tompul.

2011. nov. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

háát, elég nehéz betartani hogyha akivel "szúrkálódok" 10 éve karatézik xD

ő már nagyon fel van edzve hozzá képest még kezdő vagyok

de ha befeszítem a hasam kibírom az erős ütéseit, de amikor úgymond gyakorlunk 1 pillanat alatt észreveszi hogy mikor mit hagyok üresen, megy egy gyomros, kibírom, jön mégegy össze esek, és levegőért kapkodok :D

próbáltam azt is hogy befeszítem a hasam, de mindíg észrevertte mikor pihentetem :/

2011. nov. 18. 20:30
 4/6 anonim ***** válasza:

kibírsz egy gyomrost, és a másodiknál esel össze?

én azt hittem hogy egy kezdőnek írok, nem tudtam hogy ilyen tartalékaid vannak.


na most, ha összeesel, akkor az már nem szurkálás. rendesen bunyóztok, testre megy vagy ez csak a feledzés? mert itt sem ártana a fokozatosság, attól nem keményedsz meg, hogy 2 ütéssel a padlóra küldenek. ám ha 10 percen át minimális pihenéssel a határon vagy, tehát sz.ar sz.ar de még bírod és nem esel össze, az lehet többet használ.

amúgy meg pihend ki a legutolsó verést, és mássz rá a gyomrodra, ma néztem hogy ujjbeggyel is hogy át lehet masszírozni, szerintem a sok kis ütés is pár hónap alatt kicsit hozzászoktatja az ütéshez, közben mehet időnként a súlyzós zúzás meg a karatés sráccal is a feledzés.


bár én most nagyobb hangsúlyt fektetek az elkerülésre. hihetetlen hogy bizonyos technikákkal mennyire el lehet kerülni az ütéseket. komolyan már ez félelmetes, és ez még nem igazán támadás (bár a wudangban és az ilyen szemléletű harcművészetekben a támadás és a védekezés nem különül el egyértelműen).

tehát a kérdés, hogy bunyóztok is, vagy csak a feledzésben segít a karatés?

2011. nov. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

feledzésnek idúlt... :D

de rájött hogy azért nem vagyok olyan nyápic hogy ne merjek tovább menni :D

úgyhogy most kiéli rajtam a szadítsa hajlamaimat.

amúgy gondoltam én is arra hogy kifogom bírni, de ahogy fogyott a levegő egyre kellemetlenebb lett, egyszerűen nem kapok levegőt amikor gyomron vág, de mostanság egyre hamarabb regenerálódok a gyomorra kapott ütés után.

2011. dec. 2. 12:12
 6/6 anonim ***** válasza:

ez is egy mód. nem is rossz.

egy javítás: ő éli ki a szadista hajlamait, te a mazochista hajlamaidat legfeljebb.

2011. dec. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!