Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Wing Tsun kung fu vagy Zen Bu...

Wing Tsun kung fu vagy Zen Bu Kan kempo?

Figyelt kérdés
Melyiket válasszam elsősorban önvédelemre? Szóba jöhet még a thai box is.
2011. okt. 30. 13:15
1 2
 11/17 N0rbi04 ***** válasza:
Nos leírnám kis tapasztalatomat a Wing Tsunról. Ordas nagy pénzlehúzás. Szeminárium, edzőruha, poszter, könyv stb. Én úgy vettem észre, hogy elég sok technikát visszatartanak. Bemutatják a mozdulatokat, de valahogy nem az igazi, mert pl mikor a mester bemutatta rajtam tényleg működött, én viszont nem éreztem sajátomat olyan hatékonyak. A mozdulat mit sem ér, ha nem érted meg ami mögötte van, ami viszont saját kutatómunka, edzés. Ezért is sajnáltam, hogy nem volt rendes erősítés, mert ha nem használod izmaidat, hogy fogod "érezni" a technikát. Hiába beszélnek itt ilyen-olyan "varázslásról", egész nem más szerintem, mint hogy megfelelően megfeszítik az izmaikat a megfelelő időben, így nem is pazarolják az energiát. Hogy ezt megtanuld viszont edzeni kell.
2011. nov. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem érezted a sajátodat hatékonynak, mert nem tanultad még meg! Tökéletesre kell fejleszteni! Bruce Lee 1 inches ütését ha bemutatják neked, szerinted meg tudnád csinálni? Nem! Ehhez évek kellenek!

A lényeg, hogy önvédelemre a legjobb a Wing Tsun! A kérdés, hogy elég kitartó vagy-e hozzá! (évek!)

Egyébként meg a Wing Tsunnál az önvédelem nem az elsődleges szempont! Ez egy harcművészet! "Mert a harcművész számára nem mások legyőzése a fontos, hanem saját gyengeségeinek felismerése és leküzdése."

2012. ápr. 1. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 N0rbi04 ***** válasza:
Nos mióta otthagytam a klubot. Elkezdtem Shaolint tanulni, és nem is tervezem abbahagyni szóval kitartásról ennyit. Egyszerűen nem éreztem magaménak ezt a Máday személyi kultuszt stb. Na meg eléggé az anyagiakra utaznak. Ja és kitartásról jut eszembe. Érdekes az is, hogy valakiből 3 év alatt mester lesz(Ha rendesen tejel.). Most vagy mindenki hatalmas tehetség, vagy a többi harcművészet kamu, ahol minimum 10 év kell, hogy kilépj a tanulók közül egyáltalán.
2012. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A te döntésed, a te életed, én nem ellenzem!

De ha ismered a Wing Tsun történetét, pont azért lett ilyen, mert a shaolin kung fuban sok felesleges dolog volt! Ezért emberközpontúvá tették. És nem kell Mádayt isteníteni se, bár az tény, hogy nem a legolcsóbb, de ez sajnos a magyaroknak drága csak, ez nem Máday hibája, hanem az államé! És 3 év alatt nem lehetsz mester, hacsak nem vagy Bruce Lee, vagy pedig valami ott tényleg nem stimmel, ha te tudsz ilyen embert!

2012. ápr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 N0rbi04 ***** válasza:
Nem csak az árral van a baj. Ha ez a tanulók javát szolgálná megérteném. Nyilvánvaló, hogy kell egy kis tiszteletdíj a mesternek is, mert ha teljesen csak ennek szenteli az érletét valamiből neki is meg kell élni de véleményem szerint irreálisan magas a tagdíj. Éves díjról ne is beszéljünk. Na de az kicsit sok, mikor mesélték, hogy 2 napos szemináriumra elkérnek 20k Ft-ot. Aztán beterelik őket egy kis tornaterembe, ahol alig férnek el, majd zúzódásokkal térnek haza a tanítványok. Kínában, van hogy egy zsák rizsért tanít a mester, mert tudja, hogy szegény a tanítvány családja. Szóval szerintem ez eléggé ellent mond a kung fu filozófiájának.
2012. ápr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem látok bele az egyesület életébe, de leírom, hogy szerintem mi lehet az oka a magas árnak! Ami egyébként nem magas, csak az itthoni fizetésekhez képest az!

Van egy a Wing Tsun, Wing Tzun, Wing Chun meg ki tudja még hány féle képpen írják! Ez az alapvető baj! Hogy nincs egtységesítve! Mert az eredeti az a Yip Man féle és Yip Man Leung Tinget tanította és adta át a szervezet irányítását halála előtt nem sokkal!n De mivel már annyi féle szerveztet van stíluson belül, így lejáratják magát a stílust! Mert eredrtileg mindenki a Yip Man féle WTé-t tanulta, ill. akkoriban Ving Tsun-nak írták, de ha egy mester megunta a szervezetet, vagy azt hitte, hogy ő jobb, mint a hivatalos, esetleg kitalált új formákat vagy vegyítette más stílusokkal, akkor kivált a szervezetből és új iskolát alapított új néven. Ezért folynak a hatalmi harcok, hogy melyik országban ki legyen fölényben. És ehhez pénz kell! Ezért kerül ennyibe az edzés és a többi. Leung Ting már nem is megy minden országba oktatni, ahova meg megy, oda se mindig szívesen! Magyarországra 5 millió orintért jön el és ebben nincs benne a szállás ellátás stb. De elmondtam, hogy miért kerül ennyibe. És ezt valahogy ki kell fizetni. Ez presztízs kérdés is és mellette tisztelet is! Mert Máday a Világ legjobb WT-sei között van mellesleg Leung Ting fiává fogadta! Nem szó szerint természetesen! 8. mesterfokozatú, de már évekkel ezelőtt felajánlotta neki Leung Ting a 9. fokozatot, de ő nem fogadta el, több dolog miatt is, de legfőképpen azért, mert akkor külföldön kellett volna oktatnia és ő nem hagyja itt soha Magyarországot! Pedig hidd el, sokkal több pénzt kapna, mint most!

Tehát az alapvető gond itt az szerintem, hogy nem Máday Norbert és Leung Ting a pénzéhes, hanem a többi mester aki kilépett! Mert nekik kevés volt az a pénz amit kaptak. Meg vannak olyanok is, akik jobbnak hiszik magukat.

Mellesleg Máday Norbert egy igazi hazafi, aki sokat tesz a magyar kultúra fennmaradásáért! Aki nem tudná, megszállott műgyűjtő is! Múzeumokban nincs annyi kincs, mint a saját gyűjteményében!

Egyébként ingyen is szoktak oktatni, pl. a felvidéki szegény magyar gyerekeknél is többször volt már!

Egyedi stílusa van emberileg, van aki utálja és van, aki tiszteli. Csak egyre többen vannak akik utálják, mert nem látnak a dolgok mögé és csak a relatíve magas árakat látják! Sajnos nem egyszerű a helyzet, a pénz mindent elront itt is, mint bárhol máshol!

Még egyszer mondom, hogy amit most elmondtam az a saját meglátásom és véleményem, és nem akarok senkivel veszekedni, maximum vitatkozni, mert az visz előrébb mindig, nem a veszekedés.

2012. ápr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Bár már régi a téma, az első válaszolóra referálva szeretném a figyelmetekbe ajánlani, hogy a KENPO karate és a Zen Bu Kan KEMPO az két külön dolog.
2016. máj. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!