Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Wing Tsun kung fu vagy Zen Bu...

Wing Tsun kung fu vagy Zen Bu Kan kempo?

Figyelt kérdés
Melyiket válasszam elsősorban önvédelemre? Szóba jöhet még a thai box is.
2011. okt. 30. 13:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

edző kérdése lesz az egész.

wing tsunnal ölni is lehet (tehát meg tudod állítani a támadódat) de vannak balfax wt-sek is, nem azért mert annak születtek, hanem mert sza.rul oktatták őket. a probléma, hogy nagyon nagy különbségek vannak edzések között.

a kempo karatét nem szoktuk ajánlani, bár most rohadt fáradt vagyok, és az előbb már elkezdtem arról írni, hogy itthon nincs Kenpo oktatás :D

de asszem az tényleg nem feltétlen túl nyerő, kivéve ha megtanítanak jól küzdeni stb. megint edző függés! : /


néhány alap: önvédelem nincs, pusztítás van. ha valaki támad, akkor kis csukló feszítéssel nem győzheted le, mert másik kezével elvágja a torkod. tehát az önvédelem egy nagyon kényes fogalom! én az "önvédelmi edzést" marketingnek szoktam hívni, még a sajátomat is! megvédeni magad csak a harc elkerülésével, vagy a megnyerésével tudod.

thai boxon nem fog előkerülni utcai szituáció, fegyver elleni fellépés megtanulása, RINGBE készítenek fel!

2011. okt. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A kempo nagyon erő alapú harcrendszer. Sokkal később tanulnád meg használni mint a wing tsunt.

A wing tsunnal pedig az a baj amit előttem lévő leírt. Nagyon kevés a jó mester aki megtanít rendesen. A rendszer maga nagyon hatékony ha valaki megtanít használni. Wing tsunban sokkal előbb tanulsz használható technikákat, viszont elég gyengus maradsz ha nem edzel mellé valamit. Legtöbb wing tsun iskolában semmi erősítés nincs, modván hogy minek az.... Ahhoz, hogy tényleg ne kelljen erő hozzá, nagyon sok gyakorlás kell(gondolok itt tíz évre mondjuk).

Mui thay szintén erő alapú, kevés technikát tanulsz az elején, azokat viszont elég jól kigyakoroltatják veled(már ahol).


Én személy szerint nem szeretem a rugdosódó stílusokat pláne ha önvédelemről van szó: Gondolj bele abba hogy az utcán nem leszel bemelegítve, és ami nagyobb baj ha többen vannak hatalmas luxus fél lábra állni. Ha földre kerülsz több támadó ellen akkor már nagy bajban vagy.


Akkor jársz a legjobban ha mindet kipróbálod, akár párhuzamosan 2-t a 3ból. Ha a wing tsun melett döntesz akkor mindenképpen keress mellé valami durva erősítő edzést, akár kondizás, akár falmászás...

2011. okt. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

és a világ nagyon suttyó hely.

18:32, 66%-osra értékelik a válaszaidat, holott olyan szinten jól írsz, egyszerűen minden szavaddal egyet kell értenem. annyira, hogy ezt le kellett írnom.

2011. okt. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Azért van barátom, mert néha elkap a kisördög és betévedek a "szerelem, sex" topikba és nem bírom megállni hogy ne küldjek el sok embert melegebb éghajlatra.
2011. okt. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Óóóóó O_O

én a fogyókúráknál osztom a fényt.

2011. okt. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Aczél megint szakért.


Múlt hétvégén voltam egy egri kempoversenyen, és rendkívül színvonalas meccseket láttam. sok stílus képviseltete magát a kempón kívül, mert volt amatőr mma kategória is, Bjj-sek, Thaiboxosok, de valahogy a halálos wingcsun versenyzők hiányoztak...


http://www.youtube.com/watch?v=QbPmcDd6zGw


Úgyhogy wingtsunt semmiképp.

2011. okt. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Attól hogy nem voltak ott a rendszerük még lehet hatékony
2011. okt. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
persze, csak soha nincsenek ott...
2011. okt. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Előző:

A wt úgy hatékony ahogy van, ha belekényszerítenénk abba hogy "kompatibilis" legyen a többi stílussal elveszítené a wt mivoltát.

A wt-t nem lehet ringben használni mert túlságosan át kéne ahhoz alakítani(még mma rendszerben sem tudnád használni a technikák felét pedig ott sok mindent szabad).

Viszont az utcán nincsenek szabályok, a wt nem versenyzésre és gizduálsra való, hanem arra hogy ha gec*znek veled akkor el tudd intézni a helyzetet akár durva megoldások árán, de legrosszabb esetben is nyersz elég időt hogy odébb tudj állni.

2011. nov. 1. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Így van, azért nincsen wt küzdőversenyeken, mert nem küzdősport, hanem önvédelem, harcművészet, ha verseny sportot akarnánk csinálni belőle kick-box jellegű lenne kb.
2011. nov. 1. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!