Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék javítani az...

Hogyan tudnék javítani az állóképességemen? Hogy tudnék többet és gyorsabban futni?

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy 7 éve röplabdázom, de ettől maximum magasabbra tudok ugrani mint az átlag, de az állóképességem nem túl jó :(. A barátom versenyszerűen fut 10 km-eket, néha én is elmegyek vele edzeni, de rendszerint 1 km után már ki is vagyok fulladva :( olyankor persze vigyorog, meg ugrat, ezért is szeretnék egy kicsit erősödni, hogy ne cikizzen annyit :) tudom h magas a mércém, de olyan ciki, h ha elmegyünk túrázni valahova akkor a hegy közepén meg kell állni mert nem bírom :(

szóval a kérdés: mit tegyek, hogy kicsit erősödjek, hogy jobban bírjam a futást (olyan lassan futok, h jobban járok ha gyorsan gyalogolok :D), az se lenne hátrány ha 1-2 kiló lemenne rólam. de nem szeretnék koplalni, az egészséges életmóddal nincs bajom, de a 2000 kalóriához naponta ragaszkodom, különben elalszom előadáson :)


2009. máj. 4. 02:11
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
például ugrókötelezéssel sokat segítheted az állóképességedet. vagy lépcsőzéssel is. csináld ezeket hetente 3x-4x és hidd el meg lesz az eredménye :D egyébként az úszás sztem kitűnő sport erősödésre és állóképesség fejlesztésére is =)
2009. máj. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
ha azt akarod,h gyorsabba fuss vagy hogy jobban bírd a futást akkor valószínűleg nem kell futnod, te idióta....
2009. máj. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
már bocsi, 12.25, de szerinted a mondatodnak volt értelme? ha igen, magyarázd el kérlek, miért is lennék idióta...
2009. máj. 5. 14:27
 4/6 anonim válasza:

Keress valami park/focipálya jellegű dolgot.

Első héten fuss egy kört heti háromszor, második héten kettőt, etc.

Ezt növeld mondjuk ötig, és a továbbiakban az idődön javíts. Egészen addig érdemes csinálni, amíg közepesen lesz megterhelő a futás, majd ezt szinten tartani.

A futások előtt pedig érdemes ugrókötelezni, az nagyon sokat segít.

2009. aug. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mért segít az ugrókötelezés ha megtudhatom?
2009. nov. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szerinted a boxolók miért ugróköteleznek? unalomból?
2014. márc. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!