Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tehetek a gyakori izomláz...

Mit tehetek a gyakori izomláz ellen?

Figyelt kérdés
Nem vagyok zöldfülű , értek a kondizáshoz , edzés előtt melegítek , utána pedig nyújtok , de nagyon gyakran megesik , hogy másnapra mégis izomlázam lesz . Min változtassak ? Esetleg tudtok ajánlani valamilyen krémet ? Minden ötletet várok.
2009. ápr. 26. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem emeld meg a c-vitamin adagodat. Egyébként ha csak egy kisebb izomlázad van akkor az még belefér szerintem, ugye azt tudjuk hogy az izomláz nem kell, nem is jó, viszont egy kis izomlázat többnyire még megfelelő étkezéssel és vitaminbevitel mellett sem lehet elkerülni, leglaábbis én egy minimális szint alá soha sem tudtam menni még!
2009. ápr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Ha állandóan izomlázad van akorr vagy választékosabb étrendet kell kitalálnod, v pihenned kell. Néha ez tesz a legjobbat.Étrendtipp: friss ételek, minél többféle táplálékot viszel be egy nap a szervezetedbe annál hamarabb regenerálódik.Pl.hús,gyümölcs,zöldség,tejtermék,gabonapehely,olajos magvak.Ez nem azt jelenti h nagyobb mennyiséget kell enned, hanem mindenből egy kicsit.

Én is kondiztam régen s nekem bevált.Voltak időszakok mikor kicsit több húst kellett bevinni, aztán fordult a zöldségek javára. Kb 2 hetente változott a táplálékigényem zölség-hús. Figyelni kell a szervezeted h mit kíván és a sokféle napi táplálék mellett kicsit a húsos ételek javára kell változtatni az étrendet ha azt kívánja(ez lehet 1-2 nap s utána változik).De lehet h éppen több gyümölcsre lenne szükséged, ezt neked kell kitapasztalnod.

Egyébként ha van izomlázad az visszajelzés h a kondizást jól csináltad, az izom fejlődni fog ha hagysz kis pihenést a számára.Néha ki kell hagyni napokat h regenerálódjon.Ekkor megszűnik az izomláz, és a saját tapasztalataim alapján ekkor rögzítődik az addig elért izomfejlődés.Kihagyás után tusz stabil,kipihent izmokkal új csúcs felé törni!

Remélem segítettem egy kicsit.

2009. ápr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2009. ápr. 26. 11:51
 4/10 anonim ***** válasza:

"Egyébként ha van izomlázad az visszajelzés h a kondizást jól csináltad, az izom fejlődni fog"


Nagy tévedés

2009. ápr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A szőlőcukor is oldja az izomlázat :)
2009. ápr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen , én is úgy tudom , hogy ha izomlázad van akkor nem fog fejlődni az izom , mert túl nagy az elpusztult sejtek száma
2009. ápr. 26. 16:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Valószínű h túledzetted magad, esetleg az étrended sem ideális. Pihend ki magad (akár 1-1.5 hétig) és közben figyelj az étrendre. Valamekkora izmláznak szabad lenni egy jó edzést követően, mert ha nincs akkor nem reagált a megterhelésre.Nekem mindíg azok az edzések voltak a leghatékonyabbak amiket izomláz követett.Utána szigorú pihenő, h regenerálodjon akár 3 nap. Sokkal többre voltam képes a pihenés után, ami az újabb fejlődés biztosabb alapját eredményezte.

De ha neked hosszantartó izomlázad van, ami napokon át elhúzódik, azon csak a pihenés segít (szerintem).

Volt h kihagytam 2 hetet, semmi edzés, és a szünet alatt fejlődtem nagyot.Pihenés után szoktam felfedezni a hladást. Kell néha időt hagyni a szervezetnek h feltöltődjön. Persze nem tudom hogyan edzel és táplálkozl, csak próbálok az én észrevételeimből tippeket adni, h mik voltak nálam erre a megoldások.

Sok sikert!

2009. ápr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszolónak , sokat segítettél .
2009. ápr. 26. 19:33
 9/10 anonim válasza:
Izomlázra úgy tudom legjobb, ha még többet rágyúrsz=) Nekem mindig bejönm, + ez tényleg visszajelzés, h jól csinálod!=)
2009. máj. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Glutamine a megoldás!!!
2009. aug. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!