Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izomláz! Pihentessem vagy...

*Glissade* kérdése:

Izomláz! Pihentessem vagy mehetek ma órára?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerdán voltam rúdtánc órán, és mintkét karom bedurrant tőle, mert nem szoktam hozzá, hogy a saját testsulyomat emelgessem:)

Még ma is nagyon fáj, ilyen durva izomlázam méd sosem volt:S

Szerintetek mehetek ma órára így, vagy inkább pihentessem?


2011. szept. 9. 13:14
 1/8 anonim válasza:

Szerintem mindenféleképpen pihenj!

Izomláz nem egy jó dolog!

Főleg akkor ha mai is ilyesmiket kellene csinálnod!

2011. szept. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BB30+ válasza:
100%

Szia!


Gratulálok, hogy mozgatod a tested :D

Az izomláz a nem megszokott izomműködés következménye, mikor a hangyasav - salakanyat - felhalmozódik az izomszövetben.


Általában azt mondját nyudogtan dolgozz rá mivel a mozgás segít kiüríteni a salakot az izomból és hamarabb elmúlik.

Egyébként kb egy vagy fél nappal mulik el hamarabb az izomlázad az átlagos 3-4 naphoz képest.


Egy jótanács. Testépítőként nagyobb kihagyásoknál szokott olyan izomlázam lenni, hogy a bicepsizomláznál kb csak 90fokig tudom kinyujtani a könyökömnél az alkaromat akkora sokk, izomláz érte. Volt olyan eset is mikor az izomban elpattant ér és lilára színezte az izmot. Ezekben az esetekben a sérül vagy csak nagyon kimerült izmot napokig használni sem nagyon ajánlatos, illetve én 2-3 naig kinyujtani sem tudtan a karomat.


Ettől függetlenül nem hiszem hogy Téged ez fenyeget, én elzavarnálak vissza táncolni, nem fog megrátani, és te sem fogod magadat nyalókának tartani amiért kis izomláz miatt otthonmaradtál!


Sicc vissza!


kérdés esetén: molnarbalint@yahoo.com


Üdv

2011. szept. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs messze tőled az edzés helyszíne, én azt javaslom hogy menj el nyugodtan, és majd az edződ megmondja hogy mit szabad és mit nem. Lehet hogy ad más jellegű feladatokat, de legalább ott vagy a többiekkel, a csapattal, vagy óratársakkal...

Esetleg telefonon kérdezd meg az edzőt ha tudod a számát, de mindenképp Ő döntse el, ne pedig mi itt a gyakorikérdéseken :D


Üdv

2011. szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi:D

Nem az első eset, hogy mozgatom a testem:D

Táncsuliba járok...


De ezt most tényleg nagyon durva, nem birom el a félliteres palackot sem:D

Az első napon még jobb is volt, mert akkor legalább csak felemelni nem tudtam rendesen, mert lehúzta a gravitáció:D

Most meg baromira fáj:S:S:S

2011. szept. 9. 13:27
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, áhh nem jó, azért megyek oda hogy rúdtáncoljak, nem fogom egész órán csak a bemelegítést csinálni:DD

Azt itthon is tudom...

2011. szept. 9. 13:29
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt se tudom ki az edző:D

Szerdán voltam az első órán:D

2011. szept. 9. 13:32
 7/8 A kérdező kommentje:
Voltam órán:)
2011. szept. 9. 19:38
 8/8 anonim ***** válasza:

13 22 vok :)


Örülök neki, remélem jó volt és nem fáj jobban mint délután.

2011. szept. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!